Kandydaci na Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w kadencji 2020-2024

dr hab. prof. UJK
Michał Arabski

Szanowni Członkowie Społeczności Akademickiej Naszego Uniwersytetu,

Jestem otwartym, zaangażowanym, pełnym entuzjazmu członkiem wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W pracy staram się łączyć miłość do nauki z pasją pracy z ludźmi, dzięki którym - w ciągu 2 lat pełnienia funkcji prorektora do spraw nauki - wspólnie udało nam się wypracować wiele dobrych rozwiązań w sferze organizacji, badań naukowych oraz kształcenia, m in. uruchomienie wyjątkowej Szkoły Doktorskiej, która już stała się wizytówką naszej uczelni.

Jako kandydat na Rektora zapraszam Państwa do zapoznania się z moją wizją rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz udziału w spotkaniach z wykorzystaniem platformy TEAMS.

W związku z oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, chętnie odpowiem na Państwa pytania zadane za pośrednictwem formularza do których odniosę się w trakcie spotkań.

Michał Arabski

dr hab. inż. prof. UJK
Barbara Gawdzik

Jeszcze raz pragnę podziękować Senatorom, Pracownikom, Studentom i Doktorantom

dzięki, którym mam wielki zaszczyt ubiegać się o funkcję rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Szczególnie dziękuję tym senatorom i pracownikom, którzy udzielili mi poparcia explicite. To dzięki wam zdobyłam się na odwagę, aby ubiegać się o najwyższą godność w Naszym Uniwersytecie.
Stając do rywalizacji wyrażam wielki szacunek dla prof. Michała Arabskiego i prof. Stanisława Głuszka.
Bez względu na decyzję elektorów jestem dumna, że jako kobieta mogłam konkurować z tak wspaniałymi kontrkandydatami.
Jestem przekonana, że bez względu na wynik głosowania Uniwersytet Jana Kochanowskiego znajdzie się w godnych rękach, ponieważ

Łączy Nas Uniwersytet.

prof. dr hab.
Stanisław Głuszek

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Od kilku dekad jestem zaangażowany w rozwój naszej Alma Mater. Stąd, w obecnych niezwykle złożonych dla wszystkich warunkach, zdecydowałem się kandydować na funkcję Rektora Naszego Uniwersytetu. Przed nami trudny czas wielu istotnych rozstrzygnięć, z których najważniejszymi są parametryzacja i realnie jawiąca się obniżka wysokości subwencji. Uniwersytet Jana Kochanowskiego potrzebuje odważnego Rektora, wizjonera i lidera, który potrafi podejmować trudne decyzje z poszanowaniem przekonań i oczekiwań innych.