UJK w obiektywie

To była dobra decyzja

Zdjęcie

Są elitą maturalną i zdecydowali się na studia w Kielcach. W kieleckim Domu Środowisk Twórczych wręczono stypendia studentom pierwszego roku, którzy kontynuują naukę na jednej z kieleckich uczelni.

Czytaj więcej

Z entuzjazmem i pasją

Zdjęcie

Dla jednych był to początek naukowej przygody, pozostali odebrali promocje doktorską. W Rektoracie UJK odbyła się uroczysta inauguracja Szkoły Doktorskiej UJK.

Czytaj więcej

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego

Zdjęcie

Setka dzieci dołączyła do grona studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Niektórzy do wspólnego odkrywania świata nauki namówili też rodziców. W sobotę, 23 października na auli Wydziału Humanistycznego odbyła się uroczysta immatrykulacja słuchaczy Uniwersytetu Dziecięcego UJK.

Czytaj więcej

W poszukiwaniu początku Kielc

Zdjęcie

„Jak powstawały Kielce? Nowe badania i nowe perspektywy” to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się na kieleckim Wzgórzu Zamkowym.

Czytaj więcej

Więcej niż studiowanie

Zdjęcie

Powrotu do normalności, zdobycia wiedzy, empatii, miłości i szacunku dla drugiego człowieka. Takie życzenia padły podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/22 w Collegium Medicum UJK.

Czytaj więcej

Czterdzieści lat minęło …

Zdjęcie

Okazja do świętowania była podwójna. W Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok akademicki i świętowaliśmy 40 rocznicę utworzenia Filii.

Czytaj więcej

Szczepienia w akademiku

Wnętrze akademika. Pielęgniarka przygotowuje szczepionkę dla siedzącej na krześle kobiety.

Czytaj więcej

Gala Świętokrzyskiego Festiwalu Nauki

Zdjęcie

Opinię można wydać na temat koloru skarpetek lub smaku sałatki, ale nie na temat globalnego ocieplenia, które udowodniła nauka. Nauka opiera się na faktach, nie na opiniach. To fragment pokazu Aleksandry i Piotra Stanisławskich, prowadzących blog Crazy Nauka. Pojawili się podczas gali otwarcia Świętokrzyskiego Festiwalu Nauki w Rektoracie UJK. Wcześniej zobaczyliśmy występ dzieci z Akademii Młodych Talentów "Małe Skrzypeczki".

Czytaj więcej

Kryzys czy rozwój gospodarczy?

Zdjęcie

Na to pytanie odpowiadają uczestnicy IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbywa się w Kielcach. W kieleckim Grand Hotelu spotkali się naukowcy, przedstawiciele instytucji i firm związanych z biznesem.

Czytaj więcej

Z CERN na UJK

Zdjęcie

Czterysta serwerów, w każdym dwa procesory zawierające osiem rdzeni. Dla porównania zwykły laptop ma cztery rdzenie i już jest w stanie wiele zrobić. Taką darowiznę ośrodek CERN pod Genewą przekazał Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego. We wtorek, 5 października sprzęt dotarł na naszą uczelnię i trafił do Centrum Obliczeń i Modelowania Komputerowego działającego na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Czytaj więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube

Radio Fraszka