UJK w obiektywie

Nowa książka prof. Wiesława Cabana

Zdjęcie

W Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się spotkanie promujące najnowszą książkę prof. dr. hab. Wiesława Cabana „Zesłańcy syberyjscy wobec powstania styczniowego. Sylwetki – poglądy – idee”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa DiG z okazji 160. Rocznicy Powstania Styczniowego.

Czytaj więcej

Etiopia - na fotografiach i we wspomnieniach

Zdjęcie

Etiopia - piękny, choć targany niepokojami kraj był przedmiotem wykładu, który 21 lutego 2024 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach wygłosiła prof. Danuta Rasała. Prelekcja pt. „Południe Etiopii – ginące tradycje w Dolinie Omo” poprzedziła wernisaż wystawy fotografii, które prof. Rasała wykonała podczas swoich podroży po Afryce.

Czytaj więcej

Koncert zaliczeniowy studentów Instytutu Muzyki

Zdjęcie

Duet z opery „Czarodziejski flet” W.A.Mozarta, „Życzenie” F.Chopina oraz „Somebody Loves Me” G. Gershwina - to tylko niektóre utwory, które wybrzmiały podczas koncertu zaliczeniowego studentów Instytutu Muzyki.

Czytaj więcej

53. Olimpiada Biologiczna

Zdjęcie

20 stycznia 2024 r. w murach Instytutu Biologii UJK odbyła się 53. Olimpiada Biologiczna.

Czytaj więcej

Uniwersytet Edukacji Obywatelskiej (17.01.)

Zdjęcie

Teorie spiskowe były przedmiotem wystąpienia dr Katarzyny Gruszko, które odbyło się 17 stycznia w ramach Uniwersytetu Edukacji Obywatelskiej w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK.

Czytaj więcej

Noc Biologów 2024

Zdjęcie

Spotkanie z drapieżnymi ptakami i jadowitymi pająkami, dysekcja serca oraz możliwość „adopcji” roślin - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników XIII Nocy Biologów. W wydarzeniu, które odbyło się 12 stycznia 2024 r. w Instytucie Biologii UJK, wzięło udział blisko 1000 osób.

Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe Samorządu Studenckiego

Zdjęcie

Wspólne śpiewanie kolęd, życzenia składane przy łamaniu się opłatkiem oraz serdeczna atmosfera – podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego w Studencki Klub Wspak można było poczuć nastrój zbliżających się świąt. W wydarzeniu, zorganizowanym przez Uczelniana Rada Samorządu Studentów UJK, wzięli udział studenci, pracownicy oraz władze Uczelni. Uroczystość

Czytaj więcej

Mikołajkowy Maraton Fitness

Zdjęcie

Sport na święta, a nie tylko „od święta” - taka myśl przyświecała studentkom i studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy 5 grudnia 2023 r. wzięli udział w „Mikołajkowym Maratonie Fitness”.

Czytaj więcej

Jakośc kształcenia w medycynie

Zdjęcie

Debata „Jakość kształcenia w obliczu nowo powstających wydziałów medycznych” była częścią 5 Kongresu Zdrowie Polaków, który odbył się w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. Uczestniczył w nim prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Czytaj więcej

Inauguracja Akademii Młodych Reportażystów

Zdjęcie

Czy wśród kieleckich uczniów, którzy 18 października rozpoczęli naukę na Akademii Młodych Reportażystów są następcy Ryszarda Kapuścińskiego i Hanny Krall? Głęboko w to wierzymy!

Czytaj więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka

Warning: pg_close(): supplied resource is not a valid PostgreSQL link resource in /var/www/top/site/webujk/html-ssl/galeria.php on line 59