UJK w obiektywie

Festiwal Wiatru na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK

Zdjęcie

Gdzie najbardziej wieje w Kielcach? Wcale nie na dworcu, ale na kampusie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, czego dowiodły badania naukowców z Politechniki Świętokrzyskiej. Dlatego było to idealne miejsce na wydarzenie w ramach drugiej edycji Festiwalu Wiatru organizowanego przez kielecki Urząd Miasta. Na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK pojawili się goście z kieleckich szkół. Byli z nami uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego, Liceum imienia Świętej Jadwigi Królowej, I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego, Kolegium Szkół Prywatnych i Szkoły Podstawowej nr 28. Uczniowie wysłuchali wykładu prof. dr hab. Marka Jóźwiaka dotyczącego "Zdarzeń ekstremalnych i ponadprzeciętnych z udziałem wiatru". Temat bardzo się spodobał słuchaczom, którzy zadali wiele pytań wykładowcy.

Czytaj więcej

Świętokrzyski Klaster Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Zdjęcie

Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii odbyła się inauguracja Świętokrzyskiego Klastra Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej

Salon Maturzystów

Zdjęcie

Po dwukrotnej wersji zdalnej wrócił tradycyjny Salon Maturzystów organizowany przez Perspektywy. Na Politechnice Świętokrzyskiej pojawili się maturzyści, którzy mogli zapoznać się z wymogami egzaminu maturalnego 2023 i sprawdzić ofertę uczelni wyższych.

Czytaj więcej

Adapciak 2022

Zdjęcie

W Jastrzębiej Górze odbył się Adapciak, obóz adaptacyjny dla studentów pierwszego roku naszej Uczelni. Jak widać pogoda i humory dopisały, a studenci nie mogą narzekać na brak atrakcji.

Czytaj więcej

Dyplomatorium w Instytucie Nauk o Zdrowiu

Zdjęcie

W czwartek, 28 lipca w Collegium Medicum odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów.

Czytaj więcej

Czepkowanie pielęgniarek i położnych

Zdjęcie

Kolejna grupa pielęgniarek i położnych opuściła mury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W Collegium Medicum UJK odbyło się wręczenie dyplomów i tradycyjne czepkowanie.

Czytaj więcej

Absolutorium kierunku prawo

Zdjęcie

Czekali na ten dzień pięć lat. Absolwenci kierunku prawo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego odebrali dyplomy ukończenia studiów.

Czytaj więcej

Absolutorium kierunku lekarskiego

Zdjęcie

Ponad stu tegorocznych absolwentów kierunku lekarskiego UJK otrzymało tytuł lekarza i złożyło przyrzeczenie. Wśród nich 98 osób to absolwenci studiów w języku polskim, siedmioro ukończyło studia w języku angielskim. Uroczystość odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

Czytaj więcej

Promocje doktorskie i nagrody

Zdjęcie

Tytuły i nagrody są podsumowaniem pewnego etapu, ale i motywacją do dalszej pracy. Za nami uroczystość wręczenia promocji doktorskich, Nagród Rektora, stypendiów Ministra Edukacji i Nauki i wpisy do Złotej Księgi Absolwentów.

Czytaj więcej

Pierwszy tytuł dla patomorfologa

Zdjęcie

Za nami uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego podczas którego tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego otrzymała prof. dr hab. n. med. Anna Nasierowska-Guttmejer.

Czytaj więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka