Szkolenie dla kadry administracyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej

Zapraszamy serdecznie pracowników kadry administracyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej  do udziału w szkoleniu „Dostępność przestrzeni akademickiej dla osób z niepełnosprawnościami”.

Celem szkolenia jest podniesienie świadomości problematyki niepełnosprawności. Szkolenia przybliżą pracownikom naszej Uczelni różne rodzaje niepełnosprawności oraz wynikające z nich specyficzne potrzeby studentów, instrukcje jak udzielać wsparcia, reagować w sytuacjach kryzysowych, a także teoretyczne aspekty i podstawy prawne problematyki niepełnosprawności.

Pełny cykl szkolenia obejmuje 2 dni (w godz. od 8:00 do 14:45): dzień praktyczny zostanie przeprowadzony w trybie stacjonarnym w 10-12 osobowych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego i środków bezpieczeństwa, dzień teoretyczny odbywać się będzie za pośrednictwem platformy MS Teams.

Szkolenie planowane jest w dniach:
25.10.2021 r. dzień praktyczny (stacjonarnie) oraz 29.10.2021 r. dzień teoretyczny (zdalnie);

W związku z sytuacją epidemiologiczną terminy mogą ulec zmianie.
Osoby chętne do udziału w szkoleniu prosimy o przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych (link do formularza) na adres: agata.slomkiewicz@ujk.edu.pl do dnia 21.10.2021 r. (rekrutacja przedłużona do 22.10.2021 r.)

Szkolenie organizowane w ramach Projektu Uniwersytet otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Osi priorytetowej III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działania 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych na podstawie umowy nr POWR.03.05.00-00-A023/19 zawartej z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.