Prof. Stanisław Głuszek nowym rektorem

Prof. dr hab. Stanisław Głuszek został wybrany rektorem naszej Uczelni na kadencję 2020-2024. Funkcję przejmie z początkiem września.

O wyborze rektora zdecydowała druga tura głosowania. Prof. dr hab. Stanisław Głuszek zdobył w niej 58 głosów, a dr hab. Michał Arabski, prof. UJK zdobył 42 głosy. To oznacza, że z dniem 1 września funkcję rektora przejmie prof. dr hab. Stanisław Głuszek, zastępując na tym stanowisku prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który kierował uczelnią przed minione osiem lat.

Po ogłoszeniu wyników głosowania prof. dr hab. Stanisław Głuszek, podziękował głosującym, swojemu poprzednikowi i kontrkandydatowi. Skierował też kilka słów do elektorów i dziennikarzy licznie zgromadzonych na dziedzińcu Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. – Traktuję to jako zobowiązanie do bardzo aktywnej współpracy w różnych dyscyplinach. To jest podstawą do tego abyśmy zaistnieli wyżej niż do tej pory w różnych rankingach naukowych. Dzięki temu nasz uniwersytet zyska większy prestiż niż mamy w tej chwili – mówił rektor elekt.

Życiorys prof. Stanisława Głuszka.

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-06-08 14:54

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka