VIII Spotkania Świętojańskie w Bibliotece Uniwersyteckiej - zaproszenie

Głośne czytanie utworów Jana Kochanowskiego, koncert muzyki renesansowej oraz wykład dot. nocy świętojańskiej – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowała Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach z okazji VIII Spotkań Świętojańskich. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca (środa) w godz. 9:00 – 14:00. Wstęp wolny – zapraszamy!

Celem wydarzenia jest zarówno uhonorowanie patrona naszej uczelni, jak i nawiązanie do tradycji związanych z najkrótszą nocą w roku. Tegoroczne Spotkania Świętojańskie to także doskonała okazja do zwiedzenia siedziby biblioteki oraz obejrzenia trwających wystaw czasowych.

W programie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – zaplanowano m.in. pokazy i warsztaty robienia kwiatów z krepiny, wyplatania wianków z ziół i kwiatów oraz robienia zakładek do książek.

Partnerzy Wydarzenia:

Piekarnia pod Telegrafem