UJK wydrukuje arkusze próbnej matury

Przed nami matura próbna organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uniwersytet Jana Kochanowskiego oferuje kieleckim szkołom pomoc w drukowaniu arkuszy.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało próbny egzamin maturalny, przygotowujący do majowego egzaminu. Rozpocznie się 3 marca.

PRÓBNA MATURA W TRADYCYJNEJ FORMIE

Resort zaleca, aby egzamin próbny odbył się w sposób tradycyjny. Po rozmowach z nauczycielami i dyrektorami szkół wiemy, że zdecydowana większość maturzystów zamierza sprawdzić swoją wiedzę, pisząc próbną maturę w szkole. - Spodziewam się, że wszyscy przyjdą do szkoły. Nie tylko ze względu na próbny egzamin, ale po prostu z potrzeby spotkania po tak długiej izolacji – mówią zgodnie dyrektorzy kieleckich szkół.

Dla szkół to ogromne wyzwanie logistyczne, gdyż muszą sprostać wymaganiom reżimu sanitarnego. Uniwersytet Jana Kochanowskiego chce pomóc kieleckim liceom i technikom, drukując arkusze matury próbnej. Uczelnia ma własne Wydawnictwo, które dysponuje nowoczesnym sprzętem. Dzięki temu szkoły nie poniosą żadnych kosztów związanych z przeprowadzeniem egzaminu. Decyzję w tej sprawie podjął prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Nasz pomysł konsultowaliśmy z Kazimierzem Mądzikiem, świętokrzyskim kuratorem oświaty i Marcinem Różyckim, zastępcą prezydenta Kielc odpowiedzialnym za oświatę. Deklarujemy, że treść arkuszy będzie pilnie strzeżona do momentu rozpoczęcia egzaminu. Mamy w tym względzie doświadczenie, gdyż od 2010 roku organizujemy marcową, próbną maturę.

CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA

Proponujemy kieleckim szkołom wydruk arkuszy z przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym. Te egzaminy odbędą się odpowiednio 3, 4 i 5 marca. Wydrukowane arkusze dostarczymy do szkół wieczorem, w dniu poprzedzającym egzamin.

Zainteresowane szkoły prosimy o zgłoszenie na adres ujk.promocja@gmail.com lub telefonicznie pod numer 509 711 470. Prosimy o podanie liczby potrzebnych arkuszy z poszczególnych przedmiotów i telefonu kontaktowego do osoby upoważnionej do odbioru arkuszy. 

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-02-26 15:22

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka