Nasi studenci w Narodowej Reprezentacji Akademickiej

Dwoje studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego znalazło się w składzie „Narodowej Reprezentacji Akademickiej”.

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło listę 38 uczelni zakwalifikowanych do drugiej edycji projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” na rok 2021. Uniwersytet  Jana Kochanowskiego może liczyć na wsparcie dla dwojga studentów, którzy odnoszą sukcesy reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej.

To Karolina Gąsecka, studentka filologii angielskiej w naszej Filii w Piotrkowie Trybunalskim. Karolina trenuje łyżwiarstwo szybkie w klubie KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Ma na swoim koncie medale mistrzostw świata juniorów w tej dyscyplinie. Jest jedną z największych nadziei polskiego łyżwiarstwa.

Drugim reprezentantem UJK jest Dominik Bujak, student kierunku wychowanie fizyczne i zawodnik klubu Salos Cortile Kielce.  Dominik jest pływakiem i znalazł się  w  polskiej  kadrze przygotowującej się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Reprezentanci kadry akademickiej mogą liczyć na dodatkowe środki finansowe, około 20 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczane są na realizację zajęć w których nasi studenci nie mogli wziąć udziału. – W przypadku naszych sportowców są to długie zgrupowania w różnych miejscach na świecie i całe tygodnie spędzone poza domem. To powoduje, że mogą pojawić się zaległości w nauce i „Narodowa Reprezentacja Akademicka” pozwala je nadrobić - mówi dr Robert Dutkiewicz, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Sportu UJK. Jego zdaniem, to też prestiż dla uczelni, która może pochwalić się studentami reprezentującymi Polskę na arenie międzynarodowej.

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-01-05 08:17

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka