Nauki o bezpieczeństwie z doktoryzowaniem

Uniwersytet Jana Kochanowskiego otrzymał uprawnienia do doktoryzowania w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. To czternaste uprawnienie do doktoryzowania na naszej uczelni.

Informacja w tej sprawie dotarła z Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Władze uczelni i Wydziału Prawa i Nauk Społecznych poinformowały o tym podczas konferencji prasowej w Rektoracie UJK. – Decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów traktujemy jako bodziec do dalszych badań naukowych i projektowych. Zależy nam aby co najmniej utrzymać swoją pozycję, a chcemy ją podnieść – mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Słowa padły w kontekście ewaluacji jednostek naukowych, która zostanie przeprowadzona do końca przyszłego roku. Jej wyniki będą decydować o statusie poszczególnych uczelni i ich jednostek.

Zdaniem profesora Stanisława Głuszka, kolejne uprawnienie do doktoryzowania to większy prestiż dla uczelni, która posiada również cztery prawa do habilitacji.  

Jak zaznaczył dr hab. Marek Leszczyński, prof. UJK, kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie nasz Uniwersytet jest dopiero szóstym uniwersytetem w Polsce, który posiada uprawnienie do doktoryzowania w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-12-11 08:55

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka