Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na spotkanie online z Jackiem Hugo-Baderem dziś o godzinie 17.00. Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Ostrowska z Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawsta UJK.

Spotkanie można będzie obejrzeć na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=gWcSnxbCfAg&feature=share&fbclid=IwAR3GwikK5LvSMlJvtBF0Sg9zwvK8333C7uHIseV0ekMokD3wpJ8M4qHxvFw
Transmisja: Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK.

Jacek Hugo-Bader uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w Białej gorączce. W 2011 roku ukazały się jego "Dzienniki kołymskie", owoc – także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" oraz "W rajskiej dolinie wśród zielska", nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych "Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy" oraz "Ślad po mezuzie". Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego przedostatnia książka "Skucha" była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a także uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Jego najnowsza książka to "Szamańska choroba".

 

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2020-11-27 10:49

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka