Umowa podpisana, inwestycja rusza

W najbliższym czasie ruszy inwestycja na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych. Władze uczelni podpisały w tej sprawie umowę z wykonawcą, firmą Anna – Bud.

W imieniu uczelni umowę podpisał prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK, wykonawcę inwestycji reprezentowała Anna Bartela, prezes zarządu firmy Anna – Bud. – Cieszymy się z tej inwestycji. Wydział Prawa i Nauk Społecznych potrzebuje nowego budynku, gdyż  obecny nie spełnia standardów i nie przystaje do otoczenia. Nowy budynek będzie służył głównie studentom prawa, pierwsi absolwenci tego kierunku opuścili w tym roku mury naszej uczelni – mówi prof. Stanisław Głuszek, rektor UJK.

Część zajęć na tym wydziale odbywa się w niefunkcjonalnym obiekcie typu Zębiec, który zostanie wyburzony. Jak zapewniła prezes Anna Bartela roboty ruszą tuż po przekazaniu placu budowy. Budynek zostanie oddany do użytku w połowie 2022 roku.

Nowy budynek będzie miał powierzchnię 3149 m2 i będzie dopełnieniem architektonicznym i logistycznym Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Instytutu Zarządzania.

Budynek został zaprojektowany na rzucie dwóch przenikających się prostokątów z podcięciem, w którym zaplanowano wejście główne. W efekcie powstaną trzy kondygnacje nadziemne przykryte płaskim dachem, a całość będzie połączona nowymi łącznikami z budynkami sąsiednimi.

Projekt zakłada umiejscowienie w obiekcie: sali sądowej, sali konferencyjnej, sal wykładowych na 240, 120 i 100 osób, sal komputerowych i dydaktycznych, jak również przestrzeni rekreacyjnej dla studentów, pokoi administracyjnych i pomieszczeń gospodarczych. Całość budynku będzie wykończona w obowiązujących  eleganckich standardach,  wyposażona w sieć infrastrukturalną wraz z komputerami, projektory multimedialne, tablice multimedialne, zestawy nagłaśniające w salach, krzesła audytoryjne, szafy, biurka oraz stoły.

Koszt inwestycji to około 30 milionów złotych, z czego 20 milionów złotych to środki, które przekaże Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-10-20 08:32

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka