O wyzwaniach edukacji

Ponad 80 uczestników w trybie stacjonarnym i 40 uczestników online. W Suchedniowie trwa III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Edukacja wobec wyzwań i zadań współczesności i przyszłości".

Dla edukacji ostatnie miesiące to trudne chwile z uwagi na pandemię i konieczność nauczania zdalnego. Szkoły i uczelnie przez większość tego roku pracowały zdalnie i część z nich nadal pracuje w tym trybie. To wymaga zupełnie innego podejścia do edukacji, do problemów ucznia, nauczyciela i rodzica.

Temu poświęcona jest spora część dwudniowej konferencji, która odbywa się w Hotelu Paradiso w Suchedniowie. –  Rozmawiamy o edukacji, jako o ważnym czynniku rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego. Interesują nas dylematy i zagrożenia współczesnej edukacji, próbujemy ustalić strategię jej rozwoju. Będziemy się zastanawiać jak edukacja może pomóc współczesnemu człowiekowi w rozumieniu siebie i rozumieniu świata. Jak zadbać nie tylko o rozwój sfery intelektualnej, ale także sfery emocjonalnej i ogólnego rozwoju człowieka – mówi prof. dr hab. Jolanta Szempruch, przewodnicząca Komitetu Naukowego Konferencji.

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-10-05 11:09

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka