Nowe laboratorium

Uczelnia otrzymała dodatkowe ćwierć miliona złotych subwencji na działania związane z epidemią koronawirusa. Do naszej uczelni trafi sprzęt służący do diagnostyki zakażeń układu oddechowego.

Dotarła do nas informacja z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o zwiększeniu tegorocznej subwencji o 250 tysięcy złotych. Dodatkowe pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń służących przede wszystkim do diagnostyki zakażeń układu oddechowego wirusem SARS-CoV-2. –Specjalistyczny sprzęt służyć będzie szybkiej diagnostyce układu oddechowego a także badaniom naukowym  - mówi prof. dr hab. Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych UJK.

Resort nauki i szkolnictwa wyższego dał uczelniom możliwość zakupu sprzętu w trybie bezprzetargowym.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-04-04 09:08