Walka z wirusem

Pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego badają próbki koronawirusa, studenci robią wywiady telefoniczne.

Troje naszych pracowników bada próbki koronawirusa w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, które jest drugim miejscem w województwie gdzie są badane próbki.

Koordynatorem zespołu badawczego jest Łukasz Madej, diagnosta laboratoryjny, specjalista laboratoryjnej genetyki medycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Razem z nim pracują Monika Wawszczak i Piotr Lewitowicz z Collegium Medicum UJK.

23 studentów kierunku lekarskiego Collegium Medicum UJK odpowiedziało też na apel Resortu i władz Uczelni i w ramach wolontariatu przeprowadza wywiady telefoniczne z osobami, które dzwonią w sprawie koronawirusa.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-04-07 13:04