Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >>||

Byron i jego czasy. Wykład otwarty z okazji 35. lecia Anglistyki w Kielcach

Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na uroczysty wykład otwarty pt. „Byron i jego czasy", który odbędzie się 20 listopada 2024 roku o godzinie 12.00 w Auli 214 Wydziału Humanistycznego przy ul. Uniwersyteckiej 17. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Kobiety Przedsiębiorczej z Akademickim Biurem Karier

W imieniu Akademickiego Biura Karier zapraszamy na Światowy Dzień Kobiety Przedsiębiorczej. Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2024 r. (środa) na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (budynek G, aula B4).

Czytaj więcej

Kolejny projekt doceniony przez NCN

Kolejny sukces naukowców Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Decyzją dyrektora Narodowego Centrum Nauki projekt badawczy pt. „Czy jemioły to coś więcej niż cieknący kran w wysychającym świecie? Ocena złożonych oddziaływań hydrologicznych i biogeochemicznych jemioły na drzewa żywicielskie i ich środowisko” otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 998 086 zł. Projekt jest wspólną inicjatywą Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj więcej

Jak projektować i nie zginąć? Spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim

Wszystkich miłośników sztuki, a zwłaszcza fanów grafiki i plakatu, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim. Wydarzenie odbędzie się 7 listopada 2024 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kieleckim Instytucie Dizajnu przy ul. Zamkowej 3. Wstęp wolny – zapraszamy.

Czytaj więcej

Jak projektować i nie zginąć? Spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim

Wczorajsze spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim przyciągnęło do Instytutu Dizajnu liczne grono miłośników plakatu i grafiki. W rozmowie, prowadzonej przez Dominikę Janicką, nie zabrakło pytań o osobiste inspiracje Artysty, rolę plakatu w życiu społecznym, a nawet o grafikę, którą wykładowca Wydziału Sztuki chciałby zawiesić w gmachu Sejmu. Okazją do spotkania był niedawno wydany album pt. „Plakaty”.

Czytaj więcej

O mężach zaufania w przemyśle II RP – spotkanie autorskie z prof. Edytą Majcher-Ociesą

W imieniu dyrekcji Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Instytutu Historii UJK zapraszamy na spotkanie promujące najnowszą książkę dr hab. prof. UJK Edyty Majcher-Ociesy. Praca pt. „Stali pełnomocnicy (mężowie zaufania) w przemyśle II Rzeczypospolitej na przykładzie województwa kieleckiego (1927–1939)” została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj więcej

O mężach zaufania w przemyśle II RP – spotkanie autorskie z prof. Edytą Majcher-Ociesą

„Stali pełnomocnicy (mężowie zaufania) w przemyśle II Rzeczypospolitej na przykładzie województwa kieleckiego (1927–1939)” to tytuł najnowszej książki dr hab. prof. UJK Edyty Majcher-Ociesy. Publikacja była przedmiotem dyskusji podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 7 listopada 2024 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach.

Czytaj więcej

Konkurs na funkcję kierowniczą Dyrektora Instytutu Sztuk Wizualnych

Czytaj więcej

Konkurs na funkcję kierowniczą Dyrektora Instytutu Zarządzania

Czytaj więcej

konkurs na funkcję kierowniczą Kierownika Katedry Matematyki

Czytaj więcej

Projekty UJK z dofinansowaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W dniu 5 listopada 2024 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki naborów do programów „Doskonała Nauka II” oraz „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”. Miło nam poinformować, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach znalazł się w gronie beneficjentów pierwszego z programów. Suma dofinansowania wyniesie blisko 350 tys. złotych.

Czytaj więcej

REKRUTACJA Erasmus+ KA171 START!

Dział Wymiany i Współpracy Międzynarodowej UJK ogłasza nabór na studia oraz wyjazdy dydaktyczne w semestrze zimowym 2025/2026 w ramach współpracy z uczelniami w państwach spoza UE - program Erasmus+ KA171. Zgłoszenia przyjmowane są od 6 do 26 listopada 2024 roku.

Czytaj więcej

Zmarli i pamięć o nich w wierzeniach dawnych Słowian

Wyobrażenia pośmiertnego losu człowieka stanowiły istotny składnik kultury duchowej Słowian. Wierzenia eschatologiczne łączyły się z przywiązywaniem ważnych funkcji obrzędom, zwyczajom i rytuałom pogrzebowym. Praktykowanie tradycyjnej obrzędowości pozwalało na symboliczne towarzyszenie zmarłemu w przejściu na „tamten świat” oraz kultywowanie pamięci o zmarłych w jego najbliższej wspólnocie.

Czytaj więcej

Bezpłatne studia podyplomowe na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK

Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK serdecznie zaprasza na bezpłatne studia podyplomowe. Kandydaci mogą wybierać spośród dwóch atrakcyjnych kierunków studiów. Warto się spieszyć, ponieważ zakończenie rekrutacji oraz termin składania dokumentów upływa 7 listopada 2024 r.

Czytaj więcej

Zmarł prof. Stefan Ignacy Możdżeń

Z głębokim smutkiem informujemy, że 29 października w wieku 86 lat zmarł prof. Stefan Ignacy Możdżeń, wieloletni pracownik naszej Uczelni.

Czytaj więcej

Koncert akademicki

W piątkowy wieczór zapraszamy na koncert akademicki "Dźwiękowe krajobrazy". Dostępna będzie relacja online z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Publikacja w Nature Biotechnology

Dr Małgorzata Łysek-Gładysińska z Instytutu Biologii UJK jest współautorką publikacji w prestiżowym czasopiśmie Nature Biotechnology

Czytaj więcej

Poznaj pracodawcę jeszcze na studiach

24 października br. odbyła się kolejna, czwarta już edycja „Szybkich randek z pracodawcą”. Organizatorem wydarzenia niezmiennie pozostaje Akademickie Biuro Karier.

Czytaj więcej

Inauguracja Uniwersytetu Otwartego

23 października na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych odbyła się uroczysta inauguracja Uniwersytetu Otwartego UJK, w której wzięli udział kieleccy licealiści.

Czytaj więcej

Nowy profesor belwederski

Prof. dr hab. Aldona Kowalska kolejnym profesorem belwederskim naszej Uczelni.

Czytaj więcej

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >>||