Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >>||

Byron i jego czasy. Wykład otwarty z okazji 35. lecia Anglistyki w Kielcach

Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na uroczysty wykład otwarty pt. „Byron i jego czasy", który odbędzie się 20 listopada 2024 roku o godzinie 12.00 w Auli 214 Wydziału Humanistycznego przy ul. Uniwersyteckiej 17. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Kobiety Przedsiębiorczej z Akademickim Biurem Karier

W imieniu Akademickiego Biura Karier zapraszamy na Światowy Dzień Kobiety Przedsiębiorczej. Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2024 r. (środa) na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (budynek G, aula B4).

Czytaj więcej

Spotkania z fizyką medyczną

W sobotę 16 listopada 2024 r. Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Instytut Fizyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na bliskie spotkania z fizyką medyczną.

Czytaj więcej

Konferencja „Gry wideo – media, komunikacja, rozrywka”

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Gry wideo – media, komunikacja, rozrywka”. Organizatorami wydarzenia są Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJK oraz Sekcja Komunikowania Masowego, będąca częścią Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Obrady rozpoczną się 15 listopada 2024 r. (piątek) o godz. 9:30 na Wydziale Humanistycznym (aula 68).

Czytaj więcej

Ochrona dzieci przed przemocą – panel dyskusyjny

W imieniu pracowników Wydziału Prawa i Nauk Społecznych, Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz studentów SKN Egida Securitas zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony ochronie dzieci przed przemocą. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2024 r.

Czytaj więcej

Ogólnopolska konferencja naukowa „Reymont – stulecie Nobla”

W dniach 13-15 listopada 2024 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się konferencja naukowa organizowana przez pracowników i doktorantów z dwóch ośrodków: Zakładu Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski (UŁ) oraz Zakładu Literatury Polskiej (UJK w Kielcach).

Czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne w Michniowie

Pasjonaci fotografii mają doskonałą okazję na doskonalenie swojej pasji. W sobotę, 9 listopada w Muzeum Martyrologii w Michniowie odbędą się warsztaty fotograficzne.

Czytaj więcej

Kolejny projekt doceniony przez NCN

Kolejny sukces naukowców Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Decyzją dyrektora Narodowego Centrum Nauki projekt badawczy pt. „Czy jemioły to coś więcej niż cieknący kran w wysychającym świecie? Ocena złożonych oddziaływań hydrologicznych i biogeochemicznych jemioły na drzewa żywicielskie i ich środowisko” otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 998 086 zł. Projekt jest wspólną inicjatywą Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj więcej

Jak projektować i nie zginąć? Spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim

Wszystkich miłośników sztuki, a zwłaszcza fanów grafiki i plakatu, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim. Wydarzenie odbędzie się 7 listopada 2024 r. (czwartek) o godz. 18:00 w kieleckim Instytucie Dizajnu przy ul. Zamkowej 3. Wstęp wolny – zapraszamy.

Czytaj więcej

Jak projektować i nie zginąć? Spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim

Wczorajsze spotkanie z dr. Wojciechem Domagalskim przyciągnęło do Instytutu Dizajnu liczne grono miłośników plakatu i grafiki. W rozmowie, prowadzonej przez Dominikę Janicką, nie zabrakło pytań o osobiste inspiracje Artysty, rolę plakatu w życiu społecznym, a nawet o grafikę, którą wykładowca Wydziału Sztuki chciałby zawiesić w gmachu Sejmu. Okazją do spotkania był niedawno wydany album pt. „Plakaty”.

Czytaj więcej

O mężach zaufania w przemyśle II RP – spotkanie autorskie z prof. Edytą Majcher-Ociesą

W imieniu dyrekcji Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Instytutu Historii UJK zapraszamy na spotkanie promujące najnowszą książkę dr hab. prof. UJK Edyty Majcher-Ociesy. Praca pt. „Stali pełnomocnicy (mężowie zaufania) w przemyśle II Rzeczypospolitej na przykładzie województwa kieleckiego (1927–1939)” została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj więcej

O mężach zaufania w przemyśle II RP – spotkanie autorskie z prof. Edytą Majcher-Ociesą

„Stali pełnomocnicy (mężowie zaufania) w przemyśle II Rzeczypospolitej na przykładzie województwa kieleckiego (1927–1939)” to tytuł najnowszej książki dr hab. prof. UJK Edyty Majcher-Ociesy. Publikacja była przedmiotem dyskusji podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 7 listopada 2024 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach.

Czytaj więcej

Projekty UJK z dofinansowaniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W dniu 5 listopada 2024 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało wyniki naborów do programów „Doskonała Nauka II” oraz „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”. Miło nam poinformować, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach znalazł się w gronie beneficjentów pierwszego z programów. Suma dofinansowania wyniesie blisko 350 tys. złotych.

Czytaj więcej

REKRUTACJA Erasmus+ KA171 START!

Dział Wymiany i Współpracy Międzynarodowej UJK ogłasza nabór na studia oraz wyjazdy dydaktyczne w semestrze zimowym 2025/2026 w ramach współpracy z uczelniami w państwach spoza UE - program Erasmus+ KA171. Zgłoszenia przyjmowane są od 6 do 26 listopada 2024 roku.

Czytaj więcej

Zadbaj o lepszą komunikację w środowisku akademickim -szkolenie komunikacja bez przemocy

Fundacja Jakości na Rzecz Kształcenia zaprasza studentów, doktorantów oraz kadrę dydaktyczną na dwuczęściowe webinarium pt. „Komunikacja bez przemocy w społeczności akademickiej”. Spotkania odbędą się online 13 i 27 listopada 2024 r. w godzinach 17:00-18:30. Odpowiedzą one na potrzebę wsparcia społeczności akademickiej w rozwijaniu komunikacji inkluzywnej, wolnej od przemocy, niezbędnej dla skutecznej dydaktyki.

Czytaj więcej

Zmarli i pamięć o nich w wierzeniach dawnych Słowian

Wyobrażenia pośmiertnego losu człowieka stanowiły istotny składnik kultury duchowej Słowian. Wierzenia eschatologiczne łączyły się z przywiązywaniem ważnych funkcji obrzędom, zwyczajom i rytuałom pogrzebowym. Praktykowanie tradycyjnej obrzędowości pozwalało na symboliczne towarzyszenie zmarłemu w przejściu na „tamten świat” oraz kultywowanie pamięci o zmarłych w jego najbliższej wspólnocie.

Czytaj więcej

Bezpłatne studia podyplomowe na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK

Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK serdecznie zaprasza na bezpłatne studia podyplomowe. Kandydaci mogą wybierać spośród dwóch atrakcyjnych kierunków studiów. Warto się spieszyć, ponieważ zakończenie rekrutacji oraz termin składania dokumentów upływa 7 listopada 2024 r.

Czytaj więcej

Zmarł prof. Stefan Ignacy Możdżeń

Z głębokim smutkiem informujemy, że 29 października w wieku 86 lat zmarł prof. Stefan Ignacy Możdżeń, wieloletni pracownik naszej Uczelni.

Czytaj więcej

Koncert akademicki

W piątkowy wieczór zapraszamy na koncert akademicki "Dźwiękowe krajobrazy". Dostępna będzie relacja online z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Publikacja w Nature Biotechnology

Dr Małgorzata Łysek-Gładysińska z Instytutu Biologii UJK jest współautorką publikacji w prestiżowym czasopiśmie Nature Biotechnology

Czytaj więcej

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >>||