Wizyta Agaty Wojdy - nowej prezydentki Kielc

Rozwój miasta oparty o współdziałanie władz samorządowych i środowiska naukowego, zwiększenie roli Uniwersytetu w modernizacji Kielc, a także aktywizacja studentów – to tylko niektóre z tematów, które poruszono podczas rozmowy rektora UJK prof. dr. hab. Stanisława Głuszka z Agatą Wojdą, zwyciężczynią wyborów samorządowych i przyszłą prezydentką Kielc. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia 2024 r. w siedzibie Rektoratu.

Prof. Stanisław Głuszek przedstawił pani prezydent bieżącą ofertę edukacyjną, a także kluczowe dla Uniwersytetu kierunki rozwoju. Podczas spotkania rozmawiano także o zwiększeniu zaangażowania studentów w życie miasta oraz studenckich inicjatywach społecznych, kreatywnych i naukowych.

Agata Wojda wyraziła gotowość do zintensyfikowania współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i władzami UJK. Warto podkreślić, że prezydentka elektka jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie ukończyła także studia podyplomowe z zarządzania zasobami pracy.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie jest zapowiedzią owocnej współpracy, która przyniesie korzyści dla mieszkańców Kielc i całego regionu świętokrzyskiego.