Goście z Winnicy

Reprezentanci Centrum Edukacji "Leader" z zaprzyjaźnionej Winnicy na Ukrainie odwiedzili nasza uczelnię.

Wśród nich są osoby, które od 8 lat promują UJK i rekrutują nowych studentów. Przyjechali do Kielc wraz z uczniami i ich opiekunami z Winnicy.

Ponad dwudziestoosobowa grupa zwiedziła Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych – rafę koralową, mikroskop skaningowy (oprowadzał dr Mirosław Szwed) oraz obserwatorium (mgr Karol Szary).

Goście pojawili się także w Bibliotece UJK, gdzie oprowadzali ich: Karolina Wicha oraz Jacek Wilczkowski. Grupa poznała zasady korzystania z biblioteki, ukraińscy goście odwiedzili pokój ze stanowiskami dla osób z niepełnosprawnościami. W Bibliotece również miały miejsce prezentacje o UJK (Kinga Koziarska) oraz o zasadach rekrutacji na studia (Magdalena Łukawska-Malicka). Wszyscy otrzymali upominki z gadżetami promocyjnymi oraz folderami informacyjnymi o UJK i regionie świętokrzyskim. Pomocni okazali się także studenci UJK, którzy pochodzą z Ukrainy i tłumaczyli trudniejsze pojęcia na język ukraiński.

Flaga i godło Polski

Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego