Koncert Piosenki Europejskiej

W 2024 roku przypada 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Instytut Muzyki UJK zaprasza wszystkich kielczan na wyjątkowe wydarzenie, czyli „Koncert Piosenki Europejskiej”. Widowisko rozpocznie się 7 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Klubie Kotłownia na terenie kieleckiej „Bazy Zbożowej”. Wstęp wolny – zapraszamy!

Na scenie „Kotłowni” zaprezentuje się kilkanaście utalentowanych młodych osób - studentek i studentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Repertuar, który usłyszymy podczas koncertu został przygotowany w ramach dwóch przedmiotów: „Interpretacji piosenki z metodyką” pod kierunkiem dr Agaty Wiśniewskiej-Gołębiowskiej oraz „Backing vocals” prowadzonego przez dr Katarzynę Lisowską.

- Przygotowania do koncertu zaczęłam od rozlosowania wśród studentek i studentów karteczek z nazwami państw należących do Unii Europejskiej, z wyjątkiem Polski. Wszyscy wokaliści wylosowali po 2 państwa. Ich zadanie polegało na samodzielnym zapoznaniu się z repertuarem, wybraniu przynajmniej jednej piosenki pochodzącej z wylosowanego kraju, uwzględniając typ głosu i możliwości interpretacyjne, a następnie opracowaniu piosenki pod moim kierunkiem na zajęciach – mówi dr Agata Wiśniewska-Gołębiowska.

Niektórzy studenci nie mogli zdecydować się na wybór jednego utworu, dlatego zaprezentują większą liczbę piosenek. Miłośnicy muzyki mogą spodziewać się utworów z Estonii, Szwecji, Cypru, Litwy, Irlandii, Włoch, Portugalii, Słowacji, Czech, Finlandii i Francji. Klamrą spinającą początek i koniec programu będzie grupowe wykonanie dwóch polskich piosenek, które wykona grupa młodych artystów pod kierunkiem dr Katarzyny Lisowskiej.

Koncert piosenki europejskiej
7 maja 2024 r. (wtorek), godz. 18:00
Klub Kotłownia, ul. Zbożowa 4, 25-416 Kielce

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2024-04-29 13:13