Akademia Młodych Reportażystów – nabór do II edycji programu

Wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz średnich zachęcamy do udziału w II edycji Akademii Młodych Reportażystów. Nabór zgłoszeń rozpocznie się 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek). Udział w projekcie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc radzimy nie zwlekać z rekrutacją.

- Celem Akademii jest popularyzacja wiedzy dot. sztuki reporterskiej. Uczestnicy projektu, oprócz warsztatów pisarskich, będą brali udział także w warsztatach telewizyjnych i radiowych, a także poznają tajniki wystąpień publicznych w ramach debaty oksfordzkiej - powiedziała dr Katarzyna Ostrowska, pomysłodawczyni i kierownik AMR.

O popularności projektu najlepiej świadczy liczba uczestników – do udziału w pierwszej edycji zgłosiło się ponad 60 osób. Mamy nadzieję, że kolejna odsłona Akademii spotka się z równie dużym zainteresowaniem.

Jak zapewniają organizatorzy, w ramach II edycji wydarzenia odbędą się m.in.: warsztaty pisania reportażu prasowego, książkowego, warsztaty tworzenia reportażu radiowego, telewizyjnego, warsztaty debaty oksfordzkiej, wykłady z dziennikarzami oraz spotkania z podróżnikami.

Zajęcia w ramach drugiej edycji rozpoczną się w październiku 2024 r. i potrwają do maja/czerwca 2025 r. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu popołudniami na Wydziale Humanistycznym UJK. Uczestnicy będą mieli do wyboru zajęcia w czwartki (16:45-18:15, 18:30-20:00) oraz w piątki (16:45-18:15-18:30-20:00).

Rekrutacja będzie możliwa za pośrednictwa formularza, który zostanie uruchomiony 15 kwietnia pod adresem: https://akademia.ujk.edu.pl/formularz-zapisu/

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2024-04-08 08:33