Przed nami kolejna Noc Biologów

W imieniu Instytutu Biologii UJK serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę akcji edukacyjnej pt. „Noc Biologów”. Na wszystkich miłośników przyrody – dzieci, młodzież, ich rodziców i nauczycieli – czekają fascynujące wykłady i warsztaty. Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia 2024 r. (piątek) na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK.

Będzie to już trzynasta edycja inicjatywy, której głównym celem jest popularyzowanie nauk biologicznych i kierunków przyrodniczych. Tegoroczna odsłona „Nocy Biologów” upłynie pod hasłem „Tajemnice życia od komórek do biosfery”.

Na uczestników, którzy tego wieczora odwiedzą sale wykładowe Instytutu Biologii, będzie czekać wiele atrakcji, m.in. wykład „Bakterie w jamie ustnej człowieka – wrogowie czy przyjaciele”, warsztaty „DNA jako najstarszy kod świata” oraz pokaz „Oko w oko z drapieżnym ptakiem – spotkanie z sokolnikami i ich podopiecznymi”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na niektóre punkty programu, z uwagi na ograniczoną przestrzeń laboratoriów, wymagane są wcześniejsze zapisy uczestników. Pełen program oraz rejestracja jest dostępna na stronie internetowej - https://ibiol.ujk.edu.pl/dla-szkol/noc-biologow/

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka