Inauguracja 5. edycji Uniwersytetu Edukacji Obywatelskiej

Blisko 200 osób - uczniów i uczennic ze świętokrzyskich szkół średnich - wzięło udział w inauguracji 5. edycji Uniwersytetu Edukacji Obywatelskiej (UEO). Wydarzenie, którego organizatorem jest Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK, odbyło się 13 grudnia 2023 r.

Jako pierwszy głos zabrał dr Ireneusz Ciosek, który powitał przybyłych gości i przypomniał, że celem spotkań jest krzewienie kultury debaty publicznej. Głównym punktem wydarzenia był zaś wykład dr. Tomasza Gajewskiego pt. „Anatomia kryzysu na Bliskim Wschodzie”.  Dr Gajewski przybliżył dzieje konfliktu izraelsko-palestyńskiego, przedstawił wpływ państw trzecich, a także omówił możliwe scenariusze zakończenia walk trwających w Strefie Gazy. Zwieńczeniem wykładu była długa dyskusja, która najlepiej świadczy o dużym zainteresowaniu uczniów.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania Uniwersytetu Edukacji Obywatelskiej. Program dostępny jest na stronie internetowej - https://ujk.edu.pl/news/?id=6577&c=24