Mikołajki z programem Erasmus+

Nie od dziś wiadomo, że św. Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym studentom. Ta zasada dotyczy także żaków, którzy goszczą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w ramach programu Erasmus+.

6 grudnia o poranku, do drzwi niespodziewających się niczego studentów zapukały osoby w charakterystycznych czerwonych czapkach. Nie był to jednak św. Mikołaj, ale Beata Banach-Rząca, Agnieszka Wilczkowska i Kinga Koziarska z Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej, które wręczyły zagranicznym żakom drobne upominki.

Wydarzenie wprowadziło studentów w świąteczny nastrój, a także pozwoliło im poznać niektóre polskie tradycje bożonarodzeniowe. Warto dodać, że „mikołajkowe” upominki nie były pierwszą świąteczną inicjatywa Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej UJK, ponieważ 25 listopada grupa studentów programu Erasmus+, odwiedziła Instytut Dizajnu, gdzie wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Zadaniem żaków było własnoręczne pomalowanie świątecznych talerzyków, które już wkrótce ozdobią choinkę na kieleckim Rynku.