Dzień Przedsiębiorczości Kobiet w ABK

Przypadający 19 listopada Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to największa na świecie inicjatywa na rzecz promocji przedsiębiorczości i rozwoju finansowego kobiet, która obchodzona jest w 144 krajach, również w Polsce.

Z tej wyjątkowej okazji Akademickie Biuro Karier UJK zorganizowało spotkania z czterema inspirującymi kobietami, pod hasłem „Świadoma. Aktywna. Niezależna.”
Każda z zaproszonych Pań jest ekspertką w swojej dziedzinie, dlatego podczas dzisiejszych zajęć studentki i studenci UJK mogli liczyć na ogromną dawkę wiedzy i nieco know-how z różnych obszarów biznesu. Prelegentki opowiedziały jak wygląda samodzielne prowadzenie firmy lub wykonywanie wolnego zawodu z perspektywy kobiety. Tematy poruszane podczas zajęć dotyczyły różnych form działalności gospodarczej - od agencji marketingowej organizującej eventy, przez gabinet terapeutyczny i centrum fizjoterapii, po kancelarię prawną. Wszystko z kobiecego punktu widzenia, wzbogacone osobistymi doświadczeniami, a także radami dla przyszłych businesswomen.