Inauguracja roku akademickiego w Filii UJK w Sandomierzu

To już tradycja, że inauguracja roku akademickiego Filii UJK w Sandomierzu odbywa się w Sali Rycerskiej na Zamku Królewskim. To niezwykle otoczenie nadaje wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Studenci rozpoczynający swój pierwszy rok nauki w Uniwersytecie, złożyli uroczyste ślubowanie, wstępując tym samym w szeregi społeczności akademickiej.

Podczas swojego przemówienia JM Rektor UJK prof. dr hab Stanisław Głuszek podkreślił zaangażowanie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w działania mające na celu uczynienie z Sandomierza miasta akademickiego. Zaznaczył jednak, że w staraniach tych potrzebne jest również wsparcie władz miasta.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr Paweł Dziekański. W swoim wystąpieniu przedstawił rolę Sandomierza w procesie rozwoju regionu świętokrzyskiego.