Podnieś kwalifikacje i zwiększ szanse na rynku pracy. Wybierz studia podyplomowe na UJK

Jak co roku Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotował ofertę dla osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje, a tym samym zwiększyć szanse na rynku pracy. Z myślą o nich uruchomiono nabór na studia podyplomowe, które łączą wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi. „Zarządzanie podmiotem leczniczym”, „Logopedia ogólna” oraz „Prawo pracy, płace i ubezpieczenia społeczne” – to tylko niektóre z kierunków, które znalazły się w ofercie naszej Uczelni.

Dla wielu osób studia podyplomowe są pierwszym krokiem do zmiany dotychczasowej branży oraz możliwością zdobycia niezbędnego doświadczenia i umiejętności.

- Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu konstruowania strategii PR oraz umiejętności korzystania z nowych mediów. Ponadto studia te pozwalają zyskać umiejętności analizowania zjawisk społecznych, stosowania technik negocjacyjnych, organizowania konferencji prasowych oraz przygotowania wystąpień publicznych. To dobry wybór dla osób, które planują zawodową przyszłość w mediach, sektorze kultury, organizacjach społecznych lub instytucjach samorządowych – mówi dr hab. prof. UJK Rafał Dudała, kierownik studiów podyplomowych na kierunku „Public relations w nowych mediach”

O korzyściach płynących z „podyplomówek” mówią sami absolwenci.

- Jestem zadowolona ze studiów. Wiele nauczyłam się na zajęciach, poznałam wszelkie zasady copywriterskie i stworzyłam portfolio, składające się z napisanych na zajęciach tekstów. Dobrze jest uczyć się nowych rzeczy i mieć nad sobą kogoś, kto pokieruje, doradzi i wytłumaczy. Jak najbardziej polecam wszystkim, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z pisaniem różnorakich tekstów. Opisy produktów, kategorii, naming, storytelling… a to tylko niektóre z możliwości. Z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało mu najbardziej – powiedziała Marta Zapała, absolwentka ubiegłorocznego kursu Copywritingu.

Warto podkreślić, że UJK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kandydatów z innych stron Polski, a także studentów, którzy chcą pogodzić naukę z innymi obowiązkami.

- Wiele osób rezygnuje z podjęcia studiów podyplomowych, ponieważ z różnych przyczyn nie mogą „fizycznie” pojawić się w sali wykładowej. Z tego powodu coraz więcej zajęć będzie odbywać się w formie online. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej uczelni – mówi Piotr Burda, rzecznik UJK.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto zwlekać z zapisami. Rekrutacja na większości kierunków kończy się w połowie października. Pełna lista oraz kryteria naboru dostępne są stronie internetowej: rekrutacja-podyplomowa.ujk.edu.pl


 

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka