Sportowe emocje na UJK

Miniony weekend na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego obfitował w wiele sportowych emocji. Wszystko za sprawą kolejnej edycji #BeActiveNight oraz rozpoczęcia sezonu koszykarskiej 2 ligi, w której rywalizują zawodnicy UJK Kielce.

Sobotnie #BeActiveNight

Sportowe zmagania na UJK rozpoczęły się w sobotę wieczorem. Pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Sportu kolejny raz postanowili zadbać o zdrowie i kondycję kielczan, z myślą o których przygotowano rozmaite ćwiczenia: trening biegowy na 10 kilometrów, pokaz tabaty i ergometr wioślarski. Wszyscy uczestnicy mogli także wykonać badanie składu masy ciała. Nie zapomniano o najmłodszych miłośnikach sportu. Pod czujnym okiem dr. Roberta Dutkiewicza odbył się turniej koszykówki dla dzieci i młodzieży. Najlepsi zawodnicy otrzymali drobne upominki.

Wydarzenie zorganizowane przez Uniwersyteckie Centrum Sportu wpisało się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Niedziela z koszykówką

W niedzielę 24 września zmagania w koszykarskiej 2 lidze zainaugurowali zawodnicy UJK Kielce, którzy przed własną publicznością zmierzyli się z zespołem Iskry Częstochowa. Podopieczni trenera Rafała Gila z pewnością nie mogą zaliczyć tego meczu do udanych, ponieważ ulegli gościom z Częstochowy 91:109. O wyniku zadecydowały doskonale wykonywane przez częstochowian rzuty za 3 punkty (niemal 50% skuteczność w tym aspekcie gry). Najlepszym zawodnikiem po stronie Iskry Częstochowa był Yaroslav Fomichov, który zdobył 31 punktów, zaś wśród gospodarzy wyróżniał się Piotr Osiakowski, który zdobył 20 „oczek”.

Najbliższa okazja do rehabilitacji już 30 września o godz. 17:30. W drugiej kolejce UJK Kielce zmierzy się na wyjeździe z drużyną KK UR BOZZA Kraków.