Majonezalia czas zacząć

Koncerty z udziałem popularnych artystów, Wielkie Grillowanie oraz Korowód Studencki – to tylko niektóre z atrakcji, które w nadchodzącym tygodniu czekają studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W dniach 16-20 maja odbędzie się bowiem Studencka Wiosna Kulturalna, która w tym roku przybrała nazwę… Majonezaliów!

Określenie „Majonezalia” w żartobliwy sposób odwołuje się do studenckich Juwenaliów i nawiązuje do jednego z najbardziej popularnych produktów spożywczych produkowanych w Kielcach. Jesteśmy przekonani, że wzorem lat ubiegłych, kieleccy studenci będą się znakomicie bawić podczas wszystkich imprez.

Wielkie Grillowanie, 16.05.2023 r. (wtorek), od godz. 18:00, Miasteczko Akademickie, ul. Śląska

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wiosenna pogoda sprzyja grillowaniu na świeżym powietrzu. Zgodnie z tradycją Majonezalia rozpoczną się od integracyjnego grilla w Miasteczku Akademickim na ul. Śląskiej. Samorząd Studentów przygotuje ok. 500 porcji darmowych kiełbasek dla uczestników. Nie zabraknie też majonezu! O oprawę muzyczną zadba Dominik Bielawski – absolwent UJK, profesjonalny DJ i wodzirej.

Dzień Sportu Akademickiego, 17.05.2023 r. (środa), od godz. 16:00, Uniwersyteckie Centrum Sportu UJK, ul. Uniwersytecka 21

Efektem wtorkowego grillowania mogą być zbędne kalorie, dlatego środa upłynie pod znakiem aktywności fizycznej. O godzinie 16:00 w Uniwersyteckim Centrum Sportu rozpocznie się Maraton Fitness. Przez 2 godziny uczestnicy będą realizować różne formy ćwiczeń. W tym samym czasie przed wejściem na halę UCM odbędzie się pokazowa rozgrywka w Boccia.

Koncert „Podsłuchy”, 17.05.2023 r. (środa), godz. 20:00, Kieleckie Centrum Kultury, Pl. Moniuszki 2B

Wyobraź sobie przestrzeń, która sprawia że czujesz się bezpiecznie, komfortowo. Z głośnika rozbrzmiewa Twoja ulubiona piosenka, a dłoń rozgrzewa kubek ciepłej herbaty. Tym właśnie są „Podsłuchy”. Cykl wydarzeń, które dzięki nietuzinkowej scenografii, harmonii dźwięku ze światłem, poczucia bliskości, jaką zapewni oglądanie artysty będącego na wyciągniecie ręki, zamienią Małą Scenę KCK w bezpieczną, muzyczną przystań. Brzmi tajemniczo? Robi się jeszcze ciekawiej, gdy jedyne czego możesz być pewien, to miejsce i czas wydarzenia. Artysta, którego zobaczysz na scenie, pozostaje zagadką, aż do rozpoczęcia koncertu.

Bilety do nabycia na stronie internetowej - https://www.kck.com.pl/podsluchy

Korowód Studencki, 18.05.2023 r. (czwartek), godz. 12:00, start z Miasteczka PŚk

Jedną z najważniejszych tradycji Juwenaliów jest barwny pochód studentów. W tym roku Korowód wyruszy o godz. 12:00 z terenu Miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej (z parkingu przed domami studenta od strony al. Tysiąclecia PP), po czym przejdzie na kielecki Rynek.  Ok. 12:40 nastąpi przekazanie kluczy do bram miasta przez Prezydenta.

Zwieńczeniem czwartku będzie integracyjna zabawa taneczna w Klubie UltraViolet.

Turnieje gier planszowych, 19.05.2023 r. (piątek), godz. 18:00, Klub Wspak, ul. Śląska 11a

Gry planszowe przeżywają obecnie renesans. Z tego powodu w Studenckim Klubie „Wspak” odbędzie się „Wielkie Planszówkowanie”. Dobra zabawa w gronie przyjaciół i „gier bez prądu” gwarantowana!

Koncert Finałowy, 20.05.2023 r. (sobota), wejście od godz. 18:00, Amfiteatr Kadzielnia

Majonezalia 2023 zakończą się koncertem w Amfiteatrze Kadzielnia. Wśród artystów, którzy tego dnia zaprezentują się publiczności są:

Zespół Mad Horses - przedstawiciele rodzimej kieleckiej sceny muzycznej. Kapela składa się z 4 muzyków, którym szczególnie bliski jest hard rock z bluesowym feelingiem;

Poparzeni Kawą Trzy – zespół założony w 2005 roku. Ich twórczość jest mieszaniną wielu stylów muzycznych takich jak rock, punk, ska. Wylansowali takie hity jak „Byłaś dla mnie wszystkim”, „Okrutna, zła i podła” i „Kawałek do tańca”;

Big Cyc – jedna z legend polskiego punk rocka. Zespół powstał w roku 1988 roku w Łodzi. Na swoim koncie mają takie przeboje jak „Makumba (który dotarł na pierwsze miejsce Listy Przebojów „Trójki”), „Berlin Zachodni”, „Świat według Kiepskich”, „Kumple Janosika”, „Rudy się żeni” i „Dres”. Zespół, a zwłaszcza frontman Krzysztof Skiba, znani są z prześmiewczego poczucia humoru oraz satyrycznego komentowania rzeczywistości;

Bilety na koncert do nabycia na stronie internetowej - www.biletomat.pl/bilety/majonezalia-kielce-13353