„Na ratunek Człowiekowi… Z dziejów ratownictwa w Tatrach”

24 kwietnia o godzinie 17 w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej odbędzie się wernisaż wystawy „Na ratunek Człowiekowi. Z dziejów ratownictwa górskiego i medycznego. TOPR – GOPR. 601 100 300 ”.

Wystawa pojawi się w holu na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej i będzie ją można podziwiać do 31 maja br. . „…dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy – bez względu na porę roku, dnia i stan pogody – stawie się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy (…) Obowiązki swe pełnił będę sumiennie i gorliwie, pamiętając, że od mego postępowania zależnem być może życie ludzkie.”

Zapraszamy na spotkanie z Naczelnikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego JANEM KRZYSZTOFEM, który przyjedzie do nas wraz z zespołem ratownictwa górskiego TOPR. Posłuchamy o historii powstania Pogotowia, spektakularnych akcjach TOPR, będziemy uczestniczyć w pokazie ratownictwa górskiego, prezentacji sprzętu ratującego ludzkie życie w górach.

Spotkanie zakończy wernisaż Wystawy „Na ratunek Człowiekowi…”, po  której oprowadzą nas ratownik górski, wspinacz, taternik i antykwariusz Henryk Rączka oraz Naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Patronat nad wystawą objął Jego Magnificencja, prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Wydarzenie swoim patronatem objęli:
Telewizja Polska S.A. Oddział w Kielcach
Telewizja Świętokrzyska
Radio Kielce
Radio eM Kielce
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego PTTK Kielce
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
Oddział PTTK w Końskich
Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK „SABAT” Politechnika Świętokrzyska

Sponsorzy:
Fundacja Instytut Świętokrzyski
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A
Buskowianka Zdrój
Tyrolki&Hamaki na Kadzielni – Podniebna Trasa Widokowa Kielc
Piekarnia Białogon
 

 

Fot. / TOPR

 

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2023-04-17 11:11

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka