Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego

„Humanistyka. Tu się rozmawia” – pod takim hasłem upłynął tegoroczny Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego UJK. Wydarzenie, zorganizowane 3 marca, przyciągnęło ponad siedmiuset uczniów ze szkół średnich z terenu całego województwa świętokrzyskiego.

Wykłady naukowe, prezentacje i warsztaty – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano z myślą o uczniach. Dzięki nim maturzyści, w atrakcyjny i przystępny sposób, mogli zapoznać się z takimi kierunkami studiów jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna, historia, filologia polska, logopedia oraz filologia angielska. Warto zaznaczyć, że program Dnia Otwartego Wydziału Humanistycznego przygotowali zarówno pracownicy naukowi, jak i studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się zespołowa gra terenowa, polegająca na rozwiązywaniu zagadek rozsianych po terenie Kampusu Uniwersyteckiego. W ramach rywalizacji nasi goście mogli zwiedzić m.in. Bibliotekę Uniwersytecką, Uniwersyteckie Centrum Mediów oraz sale wykładowe. Na podium stanęły drużyny z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich oraz LO im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Klimontowie. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Beaty Wojciechowskiej oraz Wicewojewody Świętokrzyskiego Rafała Nowaka.

- Humanistyka uczy krytycznego myślenia, a przede wszystkim świadomego uczestnictwa w kulturze. Jest to szczególnie ważne w dobie dzisiejszych przemian. Wszystkie nauki humanistyczne mają do odegrania olbrzymią rolę, dlatego że muszą zapewnić ciągłość cywilizacyjną i funkcjonowanie kultury, które dziedziczymy. Mam nadzieję, że na Wydziale Humanistycznym UJK znajdziecie dla siebie interesującą ofertę – mówiła prof. Beata Wojciechowska podczas uroczystości wręczenia nagród.

Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego był też doskonałą okazją do zaprezentowania działalności studenckich kół naukowych, Akademickiego Biura Karier oraz programu Erasmus+.

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka