Z sercem na dłoni

Dr hab. Ilona Żeber - Dzikowska, prof. UJK z Wydziału Pedagogiki i Psychologii została Wykładowcą 2022 Roku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Nagrody przyznawane przez studentów naszej Uczelni wręczono podczas XI Gali Wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego w Studenckim Klubie WSPAK. – Tego typu spotkania służą integracji studentów i wykładowców. To jest współczesnym model funkcjonowania uczelni, gdzie układ mistrz – uczeń istotnie jest działaniem projakościowym – mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Najważniejszą nagrodą podczas gali jest tytuł „Wykładowcy Roku”, który jest wręczany jednej z osób nominowanych z poszczególnych wydziałów uczelni.  Podczas XI Gali Wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego ta nagroda trafiła do rąk dr hab. Ilony Żeber - Dzikowskiej, prof. UJK z Wydziału Pedagogiki i Psychologii. – Moja dewiza na całe życie brzmi: „serca się nie kupuje, serca się nie sprzedaje, serce się ofiaruje. Ofiaruję to serce moim studentom przez 24 godziny na dobę, jeżeli jest taka potrzeba, ale i pracownikom służę swoją pomocą – mówiła prof. Ilona Żeber – Dzikowska.

Spotkanie uświetnił koncert zespołu Hot Plasma Orchestra.

Lista nagrodzonych

Przyjaciele Studenta:

dr hab. Dorota Kozieł, prof. UJK. prorektor do spraw medycznych UJK, dr Hubert Kaczmarczyk (Wydział Prawa i Nauk Społecznych), Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS, Marcin Bamburski (Collegium Medicum), Krzysztof Chaba (Wydział Pedagogiki i Psychologii)

Nominowani do tytułu Wykładowca Roku:

Aleksandra Gładyś-Jakubczyk (Collegium Medicum), Natalia Walkowiak (Wydział Humanistyczny), dr hab. Tomasz Kalicki, prof. UJK (Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych), dr hab. Ilona Żeber - Dzikowska, prof. UJK (Wydział Pedagogiki i Psychologii), dr Jakub Matys (Wydział Sztuki), prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia (Wydział Prawa i Nauk Społecznych), Piotr Osiakowski, Jednostki Międzywydziałowe (Uniwersyteckie Centrum Sportu).