Witamy na UJK!

22 lutego w Auli Rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się uroczystość powitania zagranicznych studentów, którzy w semestrze letnim rozpoczną naukę na naszej uczelni. W ramach programu Erasmus+ do Kielc przyjechali żacy z różnych stron świata, m.in. z Chin, Hiszpanii, Macedonii Północnej, Rumunii, Turcji, Ukrainy i Włoch.

Przybyłych gości powitali Rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek oraz Prorektor ds. Kształcenia i Uczelniana Koordynator Programu Erasmus+ dr hab. inż. prof. UJK Barbara Gawdzik.

- Bardzo się cieszę, że wybraliście Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj dobry i owocny czas, a po zakończeniu nauki staniecie się ambasadorami naszej uczelni w swoich ojczystych krajach - powiedział prof. dr hab. Stanisław Głuszek.

Dalszą część spotkania wypełniły prezentacje poświęcone historii Uniwersytetu, jego patronowi oraz strukturze, przygotowane przez zespół Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej. Wystąpienia Beaty Banach-Rzący, Kingi Koziarskiej i Agnieszki Wilczkowskiej zawierały szereg praktycznych informacji, które z pewnością okażą się pomocne w codziennym funkcjonowaniu zarówno na uczelni, jak i w Kielcach. Goście z zagranicy mogą też liczyć na „study buddies” (studentów-wolontariuszy), którzy będą ich wspierać w sprawnej aklimatyzacji oraz załatwieniu wszelkich spraw organizacyjnych.

Zwieńczeniem wydarzenia były rozmowy studentów z wydziałowymi koordynatorami programu Erasmus+. Pracownicy naukowi odpowiadali m.in. na pytania dotyczące programu zajęć i form zaliczenia.

Dzisiejsza uroczystość zainaugurowała tzw. Orientation Days, czyli Dni Adaptacyjne. W ich programie przewidziano także zwiedzanie kampusu UJK, zabytków Kielc oraz zajęcia integracyjne.

Zagranicznym studentom życzymy sukcesów oraz wielu inspirujących doświadczeń zdobytych podczas pobytu w Kielcach.