Nic dwa razy się nie zdarza

Cytat Wisławy Szymborskiej pojawił się kilka razy podczas uroczystości dyplomatorium kierunków Instytutu Nauk o Zdrowiu naszej uczelni. Wszak odebranie dyplomu ukończenia studiów jest niepowtarzalne.

Niepowtarzalna była też atmosfera uroczystości w Collegium Medicum UJK. W spotkaniu uczestniczyli absolwenci kierunków Instytutu Nauk o Zdrowiu, czyli pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, dietetycy, specjaliści z zakresu kosmetologii, wychowania fizycznego i zdrowia publicznego.

- Światowa Organizacja zdrowia wskazała na potrzebę holistycznego podejścia do potrzeb pacjentów poprzez silną i ciągłą współpracę między przedstawicielami różnych zawodów medycznych. Dokładamy starań aby uczyć Państwa szacunku do rożnych zawodów, z poszanowaniem ich autonomii, uczymy komunikacji, podejmowania wspólnych działań i wymiany doświadczeń. Żaden z zawodów medycznych nie jest w stanie realizować się samodzielnie, bez współpracy z pozostałymi - mówiła dr hab. Dorota Kozieł, prof. UJK, prorektor do spraw medycznych uczelni.

Prof. dr hab. Marianna Janion, dziekan Collegium Medicum podkreśliła, że absolwenci kończą studia w wyjątkowym czasie, gdy mamy do czynienia z wojną za wschodnią granicą. – Zapewne wielu z was zadaje sobie pytanie jakie jest znaczenie wiedzy i wykształcenia wobec zła i przemocy. Odpowiem wam słowami Nelsona Mandeli, afrykańskiego wojownika o prawa i godność człowieka: „Nauka jest najpotężniejszą bronią jakiej może użyć świat wobec terroru i kłamstwa. Tylko uzbrojeni w wykształcenie możemy walczyć o zachowanie uniwersalnych praw i wartości” – cytowała noblistę prof. Marianna Janion.

Okolicznościowy wykład „Medycyna jest kobietą” wygłosiła dr Agata Michalska.

W uroczystości wzięło udział wielu bliskich, krewnych i przyjaciół absolwentów. Były podziękowania, kwiaty, wzruszenie i wspólne zdjęcia.

Piotr Burda

 

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2022-09-22 13:23

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka