Budynek pachnący nowością

Kontrastowe barwy, przestrzeń, a pod sufitem świetlna zabawa w kółko i krzyżyk. Wszystko pachnące nowością. Taki jest nowy budynek Wydziału Prawa i Nauk Społecznych.

Na spacer po nowym budynku wybraliśmy się z profesorem Jerzym Jaskiernią, dziekanem Wydziału Prawa i Nauk Społecznych. Wewnątrz  trwają ostatnie prace budowlane, wyposażane są pokoje, aule oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. – Budynek jest piękny i funkcjonalny, dopracowany w każdym detalu. Jedno  z pomieszczeń ma wygląd sali sądowej, gdzie studenci będą przygotowywali się do ról sędziowskich czy adwokackich, z wyposażeniem, które będzie imitowało prawdziwą salę sądową – mówi prof. Jerzy Jaskiernia. Nowy budynek spełnia wymagania dla osób z niepełnosprawnością. Zastąpił dawny kontenerowiec, który znacząco odbiegał od wyglądu pozostałych budynków na Kampusie UJK. – Dzięki temu, że studia prawnicze i jego obsługa zostaną przeniesione do nowego budynku, zwalniają się nam pomieszczenia w pozostałych budynkach. Dlatego podniesiemy standard Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, Katedry Zarządzania oraz Katedry Ekonomii i Finansów. W efekcie podnosimy warunki studiowania na całym wydziale, co odczują zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni – mówi prof. Jerzy Jaskiernia. W nowym budynku swoją siedzibę będzie miał także Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych. Z sąsiednimi budynkami połączony jest korytarzami, dzięki czemu cały wydział można przejść nie wychodząc na zewnątrz.

Zajęcia dydaktyczne w nowym budynku rozpoczną się w semestrze wiosennym trwającego roku akademickiego. Jego powierzchnia  wynosi 3149 metrów kwadratowych. Całkowity koszt inwestycji to około 30 milionów złotych, z czego Ministerstwo Edukacji i Nauki przekaże 20 milionów złotych.

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka