Srebrny patent

Zgłoszenie patentowe Anny Wrzochal, doktorantki z Collegium Medicum UJK otrzymało srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2021. Medal otrzymała także dr hab. Barbara Gawdzik, prof. UJK, prorektor do spraw kształcenia.

Warszawska wystawa jest największym wydarzeniem promującym wynalazki w Polsce. Co roku biorą w niej udział naukowcy z całego świata, w tym roku do organizatorów dotarły zgłoszenia z 25 państw. Ze względu na pandemię, kolejny raz wystawa odbyła się zdalnie.

Sukces odnotowała doktorantka Collegium Medicum UJK, mgr Anna Wrzochal, która ze współtwórcami (dr Monika Knefel, mgr inż. Dorota Tworek, dr farm. Milena Korczak, lek. med. Ewa Chmielarz, mgr Anna Kalska, mgr Irmina Kłys, mgr Wojciech Tworek) zgłosiła patent „Sposób pokrywania słonego smaku i zapachu siarkowodoru leczniczej wody siarczkowej oraz jej zastosowanie w krenoterapii”.

To kolejne wyróżnienie, gdyż w lutym br. uniwersytecki patent uzyskał Nagrodę specjalną Rektora Politechniki Świętokrzyskiej podczas XI konkursu „Student-Wynalazca”.

Srebrny medal otrzymała także dr hab. Barbara Gawdzik, prof. UJK, prorektor do spraw kształcenia, która wchodzi w skład grupy naukowców zgłaszajacych patent " Opracowanie metod uzyskiwania dihydrochalkonów - potencjalnych słodzików w przemyśle spożywczym" pod szyldem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-12-29 11:50