Zachęta do studiowania w Kielcach

To może być ważny argument za studiowaniem w Kielcach. Najlepsi studenci pierwszego roku kieleckich uczelni kolejny raz mogą liczyć na 500 zł miesięcznie z Międzynarodowego Programu Stypendialnego Miasta Kielce.

Przed nami kolejna edycja programu stypendialnego, skierowanego do maturzystów z najwyższymi wynikami nauki (średnią co najmniej 78 procent z dwóch przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym oraz laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych). Docelowo takie stypendia otrzyma sto osób, w tym studenci z zagranicy. – Poprzez realizację tego projektu Miasto Kielce stara się w sposób bezpośredni uczestniczyć w procesie aktywizacji i wspierania młodych ludzi oraz pragnie zachęcić ich do studiowania w Kielcach, a w dalszej perspektywie do wyboru naszego miasta jako docelowego ośrodka swojej pracy i aktywności życiowej – pisze Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc w liście skierowanym do prof. dr. hab. Stanisława Głuszka, rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

W roku akademickim 2021/2022 wnioski można składać pomiędzy 1 a 20 października w pokoju numer 12 Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce przy ulicy Strycharskiej 6.

Szczegółowe dane dotyczące programu oraz wnioski do pobrania znajdują się  na stronie internetowej www.um.kielce.pl w zakładce Aktualności oraz w siedzibie urzędu. Przy ulicy Strycharskiej 6, w pokoju numer 10.

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka