Odszedł profesor Tomasz Sikorski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 kwietnia 2021 roku odszedł od nas profesor Tomasz Sikorski.

Urodzony w 1953 roku w Warszawie. Artysta intermedialny, absolwent ASP w Warszawie (1979), prowadził m.in. Pracownię Dziekanka, interdyscyplinarny ośrodek artystyczno-edukacyjny ASP i Akademii Muzycznej w Warszawie (1979-87), pracownię Intermediów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (1992-2003). W latach 80. wykładał gościnnie w uczelniach artystycznych w USA. Od roku 2003 był profesorem w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadził miedzy innymi pracownię Działań Multimedialnych. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz publikacji teoretycznych.
W pamięci pracowników i studentów zapisał się jako nieprzeciętny artysta konceptualny budujący teorie rozumienia i postrzegania sztuki współczesnej. Jego ogromny wkład w rozwój teorii sztuki i aktywność artystyczna pozwolą pozostać Jego osobie na zawsze w naszych sercach i naszej pamięci.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-04-28 15:17