Bliżej oczekiwanej drogi

Pojawiła się szansa na lepszy dojazd do Kampusu Uniwersyteckiego. Sprzyja temu nowa koncepcja zagospodarowania terenu przy ulicy Uniwersyteckiej.

Droga dojazdowa do Kampusu Uniwersyteckiego to problem, którego nie udało się rozwiązać od kilkunastu lat. Obecny dojazd od ulicy Żniwnej sprawia, że kampus do którego codziennie trafia kilka tysięcy osób jest praktycznie odcięty od miasta. Często dochodzi do sytuacji, że osoby nie znające Kielc i próbujące dostać się na Kampus UJK dojeżdżają do ronda w podkieleckiej Cedzynie. 

Jest duża szansa na zmianę tej sytuacji. Rozmawiano o tym podczas spotkania w Rektoracie UJK z przedstawicielami kieleckiego Urzędu Miasta. Uczelnię reprezentowali: prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK w towarzystwie prof. dr. hab. Jarosława Karpacza, prorektora do spraw rozwoju i finansów. Magistrat reprezentowała Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc i Grzegorz Staszewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. – Pojawiła się koncepcja połączenia ulicy Uniwersyteckiej z aleją Solidarności. W sąsiedztwie Kampusu powstaną nowe biurowce i dzięki temu, w ciągu dwóch, trzech lat problem dojazdu powinien zostać rozwiązany – mówi prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jeśli do tego dojdzie, można będzie dostać się na ulicę Uniwersytecką skręcając z alei Solidarności. - Uniwersytet przyjmie z radością przyjmie również inne rozwiązania, które połączą Kampus z sercem miasta – dodaje rektor.

W rogu pomiędzy ulicą Świętokrzyską i aleją Solidarności mają powstać trzy wysokie wieżowce. W kieleckim magistracie pojawił się już inwestor, który chce ten teren zagospodarować.

 

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2021-04-06 07:58

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka