Radujmy się, póki jesteśmy młodzi

Na ten dzień czekali absolwenci, ich najbliżsi, a także nauczyciele. Uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Miłej uroczystości towarzyszyła słynna sentencja z początku studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus” (radujmy się, póki jesteśmy młodzi). Piątkowe spotkanie na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu było bowiem okazją do radości, podziękowań i pożegnania absolwentów wydziału z kadrą profesorską. Oprócz absolwentów ubranych w studenckie stroje i togi, byli ich bliscy, którzy chcieli wspólnie cieszyć się tym wyjątkowym dniem. – Dziś kończycie etap studiów, który dał wam wiedzę i sporo doświadczeń. Wasza dalsza praca będzie owocem lat spędzonych na naszej uczelni – mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Prof. dr hab. Marianna Janion, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK zwróciła uwagę na wyjątkowy charakter studiów medycznych. – Dziś mamy przyjemny dzień, ale w waszej pracy spotkacie się z rzeczami smutnymi: chorobą, bólem, cierpieniem. Zostaliście wyposażeni w wiedzę, ale kluczowa będzie wrażliwość na drugiego człowieka – mówiła prof. Marianna Janion.

Spotkaniu towarzyszył wykład dr. Agaty Michalskiej dotyczący  cesarskiego cięcia w ujęciu historycznym. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia i wyrzucenia biretów w górę.

 


Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego

Dowiedz się więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka