Jak oszukać zły los

- Nie warto skupiać się nad tym czego brakuje. Trzeba doskonalić to, co mamy i w czym jesteśmy dobrzy. Nie rozmyślać nad stratą, ale patrzeć przed siebie - to przesłanie Karola Bieleckiego do studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

W Instytucie Dziennikarstwa i Informacji UJK odbył się wykład otwarty byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej Karola Bieleckiego o tym „Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach?”

Największa sala wykładowa pękała w szwach. Karol Bielecki przedstawił chronologicznie swoją karierę sportową. Mówił o niej w kontekście podejmowania decyzji w trudnych momentach. Dla niego najtrudniejszym momentem była kontuzja, która przydarzyła się w czerwcu 2010 roku podczas meczu reprezentacji Polski z Chorwacją. Karol Bielecki został uderzony w oko, którego nie udało się uratować. Początkowo wydawało się, że to koniec kariery, nie mógł jeździć samochodem, sprawnie się poruszać. Upór i rehabilitacja sprawiły, że Karol Bielecki nauczył się grać z jednym okiem i odniósł potem wiele znaczących sukcesów sportowych. – Nie po to pracowałem latami aby coś osiągnąć, abym się poddał, rzucił to wszystko i powiedział „tak chciał los”. Udowodniłem, że jest tak jak my chcemy, a nie tak jak chce los – mówił Karol Bielecki.

Organizatorem spotkania była Daria Malicka, ktora prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa na UJK.