W nagrodę za wyniki

W grudniu do naszej uczelni przyszło kilka dobrych informacji dotyczących finansów.

Renata Janik, doradca wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, przekazała dziś profesorowi  Jackowi Semaniakowi, rektorowi UJK oficjalną decyzję w tej sprawie. - Ministerstwo rozdysponowało kwotę 55 mln złotych na 17 uczelni, które utrzymały jakość naukową w tym roku, czyli zachowały swoją parametryzację. Wśród prymusów znalazł się Uniwersytet Jana Kochanowskiego, który otrzymał ponad 2,187 mln zł – powiedziała  Renata Janik podczas konferencji prasowej w Galerii Uniwersyteckiej Uczestnicy spotkania mogli „ na żywo” obserwować prace budowlane przy Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej, które powstaje obok Biblioteki Uniwersyteckiej. Rektor Jacek Semaniak dziękując za wsparcie przyznał, że dodatkowe środki zostaną przeznaczone właśnie na tę inwestycję.

Jej koszt to 28,6 mln zł. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w marcu 2017 roku zadeklarowało 15 mln zł na ten cel. Po grudniowym wsparciu brakuje niespełna 12 milionów zł. – Liczę, że uda się te środki pozyskać w przyszłym roku – mówi prof. Jacek Semaniak.

To nie jedyna dobra informacja, która dotarła do nas w ostatnim czasie. Resort zwiększył też środki na pomoc materialną dla studentów o kwotę 282,5 tys. zł. Uczelnia wzbogaciła swoją bazę laboratoryjną. W grudniu do Instytutu Fizyki trafił zintegrowany mikroskop skaningowy bliskich oddziaływań. Dotacja na ten cel wyniosła 1,9 mln zł.

Spotkanie z dziennikarzami było też okazją do podsumowania kończącego się 2017 roku i złożenia świątecznych życzeń.

 

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2018-01-02 09:40