Stypendia NBP dla studentów kierunków ekonomicznych

Zostałeś przyjęty na I rok studiów ekonomicznych? A może rozpoczynasz studia na II lub III roku? Możesz otrzymać stypendium w Programie „Złote Indeksy NBP”. Sprawdź warunki i aplikuj. Łączna pula środków w programie wynosi milion złotych (500 tys. zł dla studentów I roku oraz 500 tys. dla studentów II i III roku).

Celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy na temat roli i zadań Narodowego Banku Polskiego oraz wsparcie młodych, zdolnych osób kształcących się na kierunkach ekonomicznych oferowanych przez publiczne uczelnie akademickie w Polsce. Program umożliwi Stypendystom udział w inicjatywach edukacyjnych, dzięki którym rozwiną wiedzę na temat działalności NBP, a uzyskane świadczenie pieniężne pomoże rozwijać zainteresowania z zakresu ekonomii, finansów i bankowości.

W Programie Stypendialnym mogą wziąć udział:

- osoby rozpoczynające studia na I roku kierunków ekonomicznych, którzy uzyskali wysokie wyniki na egzaminie maturalnym, studiują w trybie dziennym i nie ukończyli 26. roku życia.  Stypendium wypłacane będzie w roku akademickim 2024/2025 przez okres 10. miesięcy w wysokości po 1000 zł brutto. Łącznie do zdobycia jest 10 000 zł na I rok studiów;
- studenci, którzy w roku akademickim 2023/2024 uzyskali wysokie wyniki w nauce, studiują dziennie na kierunku ekonomicznym i nie ukończyli 26. lat. Stypendium wypłacane będzie w 10. miesięcznych ratach po 1000 zł brutto.

Rekrutacja do Programu Stypendialnego „Złote Indeksy NBP” trwa do 16 września 2024 r. Nie zwlekaj – zarejestruj się już dziś.

Szczegóły oraz Regulamin Programu znajdują się na stronie - https://nbp.pl/edukacja/zlote-indeksy-nbp/

Flaga i godło Polski

Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego