Stypendia dla umysłów ścisłych

50 studentów kierunków ścisłych UJK otrzyma 1,5 tysiąca zł stypendium miesięcznie! Fundatorem stypendiów jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

Uchwałę w tej sprawie przyjął Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podczas sesji 26 sierpnia br. Stypendia otrzyma po 10 studentów pierwszego roku na kierunkach: matematyka, fizyka techniczna, chemia, biologia i geografia.

Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego przekazała tę informację prof. dr hab. Beacie Wojciechowskiej, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. – Chcemy w ten sposób zachęcić absolwentów szkół ponadpodstawowych aby wybierali kierunki ścisłe i studia na kieleckich uczelniach – mówi Renata Janik. Marszałek województwa podkreśla, że na absolwentów kierunków ścisłych czekają szkoły, gdyż brakuje nauczycieli tych przedmiotów.

Zadowolenia nie kryje prof. Beata Wojciechowska. – Dziękuję samorządowi wojewódzkiemu za pomoc. Przyznanie stypendiów  jest dowodem na to, że naszym wspólnym celem jest rozwój kieleckich uczelni – mówi rektor Beata Wojciechowska.

Wizyta marszałek Renaty Janik było okazją do złożenia gratulacji prof. Beacie Wojciechowskiej, która funkcję rektora pełni od 1 września br.

Co ważne nadal trwa rekrutacja na kierunkach studiów objętych stypendiami. Do 17 września można się zapisywać na stronie internetowej: rekrutacja.ujk.edu.pl.

Jeśli liczba wniosków przekroczy liczbę stypendiów (10 na poszczególnych kierunkach) o przyznaniu stypendium decydować będzie lista rankingowa. Powstanie ona na podstawie liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji.

Oprócz stypendiów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, student może korzystać z pozostałych form pomocy materialnej, czyli stypendium socjalnego i stypendium za wyniki w nauce. To oznacza, że student kierunków ścisłych UJK może liczyć na spory zastrzyk finansowy. Dla  kandydata i jego rodziców to może być istotny argument podczas wyboru kierunku studiów i uczelni.

Flaga i godło Polski

Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego