Koncerty zaliczeniowe studentów Instytutu Muzyki – zaproszenie

Twórczości Zbigniewa Wodeckiego, Ani Dąbrowskiej i Seweryna Krajewskiego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi muzyki w Polsce. Szansę zmierzenia się z utworami artystów, a także przedstawienia własnych kompozycji otrzymają studenci Instytutu Muzyki UJK, którzy 4 lipca 2024 r. (czwartek) wystąpią na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wstęp na koncerty jest bezpłatny – zapraszamy.

Nad przygotowaniem artystycznym wydarzenia czuwała dr Katarzyna Lisowska.

Koncert „Piosenka dobra na wszystko”, godz. 15:00

Wydarzenie rozpocznie się od koncertu „Piosenka dobra na wszystko”, podczas którego zabrzmią najpopularniejsze piosenki z repertuaru Ani Dąbrowskiej. O ciekawą aranżację utworów zadbają studenci II roku I st.

Koncert w hołdzie Sewerynowi Krajewskiemu, godz. 16:00

Jako drudzy szansę zaprezentowania się kieleckiej publiczności dostaną studenci III roku I st. Instytutu Muzyki, którzy w ramach zaliczenia przedmiotu „backing vocal” wykonają piosenki z repertuaru Seweryna Krajewskiego. Uczestnicy koncertu mogą się spodziewać wielu nastrojowych i klimatycznych utworów.

Koncert autorskich utworów studentów, godz. 17:00

Przed niezwykle trudnym zadaniem staną studenci II roku II st. Podczas koncertu zaliczeniowego z przedmiotu „studium tworzenia piosenki pop” podopieczni Instytutu Muzyki wykonają samodzielnie skomponowane utwory. To niepowtarzalna okazja, żeby przekonać się co gra w studenckich duszach!

Tribute to Zbigniew Wodecki, godz. 18:00

„Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, czy nieśmiertelna „Pszczółka Maja” – piosenki Zbigniewa Wodeckiego do dziś inspirują wielu młodych artystów. Najlepszym tego dowodem jest koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki”, podczas którego wystąpią studenci I i II roku II st. Instytutu Muzyki.

Kieleckie Centrum Kultury
plac Moniuszki 2B, 25-334 Kielce, Polska
4 lipca 2024 r. (czwartek)

Flaga i godło Polski