Wizyta Wojewódzkiego Zespołu ds. Koordynacji

Wojewódzki Zespół ds. Koordynacji działa w ramach ministerialnego projektu „Wsparcie i rozwój mechanizmów współpracy i koordynacji na szczeblu centralnym i regionalnym w zakresie uczenia się przez całe życie (edukacja formalna, edukacja pozaformalna i uczenie się pozaformalne)”.

Celem projektu jest budowa systemu koordynacji działań wspierających uczenie się przez całe życie. Zespół pełni funkcję opiniodawczo-doradczą dla Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Podczas IV Regionalnej Wizyty Studyjnej członkowie zespołu odwiedzili Collegium Medicum.

Rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek przybliżył gościom strukturę i funkcjonowanie całego uniwersytetu. Podkreślił też rolę, jaką dla regionu, społeczeństwa oraz uczelni pełniłby szpital uniwersytecki, o utworzenie którego zabiega od początku swojej kadencji.

Następnym punktem wizyty było wystąpienie dr Justyny Palacz, dotyczące pozostałych jednostek uniwersytetu, a także szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników UJK.

Na koniec członkowie Zespołu ds. Koordynacji mieli okazję zwiedzić budynki Collegium Medicum. Największe wrażenie na gościach zrobiło prosektorium oraz Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.