Drugi etap rekrutacji trwa

Nie udało Ci się zakwalifikować na studia w pierwszej turze rekrutacji? Nic straconego – sprawdź ofertę studiów stacjonarnych i niestacjonarnych dostępnych w naborze uzupełniającym. Dołącz do studentek i studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach!

rekrutacja.ujk.edu.pl - zapamiętaj ten adres! Tu znajduje się pełna oferta kształcenia uczelni, kierunki studiów z wolnymi miejscami, wymagania, terminarz i kalkulator wyników maturalnych. Na tej stronie od 27 lipca do 17 września prowadzona będzie internetowa rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

O przyjęciu na studia decyduje wynik egzaminu maturalnego. Wyjątkiem są kierunki artystyczne i wychowanie fizyczne, gdzie dodatkowo odbywa się egzamin. Dla poszczególnych kierunków są różne wymagania rekrutacyjne. Dla kandydatów, którzy chcą  studiować kierunek lekarski brany pod uwagę  będzie głównie wynik matury z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, dla humanistów wynik matury z języka polskiego czy historii,  dla chcących studiować finanse i rachunkowość istotny będzie wynik z matematyki. Wyniki z tych przedmiotów są najwyżej punktowane (mają największą wagę) podczas obliczania liczby punktów kandydata. Na internetowej stronie rekrutacji: rekrutacja.ujk.edu.pl można będzie sprawdzić swoje szanse, wpisując wynik matury do kalkulatora, który policzy liczbę punktów branych pod uwagę przy tworzeniu listy przyjętych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą poszczególnych wydziałów, które pozwolą lepiej poznać Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i dokonać właściwego wyboru.

Do zobaczenia na UJK!

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2024-07-30 14:38

Flaga i godło Polski

Projekty ze środków budżetu państwa