Salon Maturzystów na UJK!

Przed nami największe wydarzenie edukacyjne tego roku. W środę, 18 września odbędzie się Kielecki Salon Maturzystów Perspektywy 2024.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego po raz pierwszy jest gospodarzem Salonu Maturzystów, który wcześniej odbywał się na Politechnice Świętokrzyskiej. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przy ulicy Uniwersyteckiej 7 (budynek G).

Organizatorem salonu jest Fundacja Perspektywy. W spotkaniu uczestniczyć będą maturzyści z całego regionu. Podczas spotkania eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi będą mówić o egzaminie maturalnym, który odbędzie się w maju 2025 roku. Szykują się  duże zmiany w zasadach przyszłorocznej matury. Zmienia się termin składania deklaracji przedmiotów zdawanych na maturze, wprowadzony zostanie wymóg uzyskania minimum  30 procent punktów z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. O tym i o wielu innych sprawach związanych z maturą będą mówić eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w auli B1 budynku G. Dlatego obecność maturzystów jest na tym wydarzeniu wręcz obowiązkowa!

Atrakcje dla maturzystów przygotowuje gospodarz imprezy, czyli Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Uczestnicy Szkoły Doktorskiej UJK zajmą aulę B3 i będą mówić między innymi o tym, jak radzić sobie z maturalnym stresem, jaką przyjąć mowę ciała i czy można wykorzystać sztuczną inteligencję w czasie matur. Na zainteresowanych czekają warsztaty szycia chirurgicznego oraz sekcja owada. Zapraszamy też na … rafę koralową, która znajduje się w budynku G.  Warsztaty przygotowują także chemicy.

W holu budynku G pojawi się kilkanaście stoisk uczelni wyższych z całej Polski oraz instytucji związanych z edukacją. Na stoisku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego czeka na maturzystów i ich nauczycieli wiele atrakcji. Pojawią się studenci Wydziału Sztuki UJK, którzy zaprezentują swoje prace. Przedstawiciele kierunków kosmetologia i farmacja zajmą się sprawami urody i zdrowia. Na gości salonu czekać będą  studenci i pracownicy UJK z którymi będzie można porozmawiać „w cztery oczy”. Przy wejściu do budynku swoje atrakcje przygotowuje Akademickie Biuro Karier UJK.

Ramowy program imprezy znajduje się na stronie https://salonmaturzystow.pl/2024/kielce. Tam też odbywa się rejestracja na poszczególne wydarzenia. Prosimy także o śledzenie strony UJK, gdzie będziemy aktualizować program atrakcji przygotowanych przez naszą Uczelnię.

Do zobaczenia w środę, 18 września na Kampusie Uniwersyteckim w Kielcach przy ulicy Uniwersyteckiej 7.