Konferencja naukowo-szkoleniowa Uzależnienie w rodzinie

Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK był w poniedziałek gospodarzem konferencji naukowo-szkoleniowej o nazwie Uzależnienie w rodzinie. Ten ważny temat został poruszony przez specjalistów, którzy na co dzień zajmują się problemem uzależnień. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Marek Bogusławski, a także Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy Piotr Kiełbowski.

Dziekan dr hab. Mariola Wojciechowska, prof. UJK, dokonała uroczystego otwarcia konferencji. Liczną widownię stanowili głównie studenci kierunków pedagogika, psychologia oraz praca socjalna.

Krajowy konsultant w dziedzinie terapii uzależnień dr hab. Barbara Bętkowska-Korpała, prof. UJ, wygłosiła wykłady dotyczące sytuacji rodziny dotkniętej uzależnieniem, roli diagnozy klinicznej w leczeniu uzależnień oraz kształcenia specjalizacyjnego z dziedziny psychoterapii uzależnień.

Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia przy Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy dr n. o zdr. Anna Przenzak poruszyła kwestię systemowego leczenia uzależnień w województwie świętokrzyskim.

Podczas konferencji wystąpił również dr hab. Krzysztof Gąsior, prof. UJK, specjalista w dziedzinie psychoterapii uzależnień, Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, który przybliżył studentom problem złożonego zespołu stresu pourazowego u osób uzależnionych.

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wsparcia w wyjściu z uzależnienia, tutaj uzyskasz pomoc:

Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Kielcach przy Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji

tel. 41 368-68-31

Rejestracja Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii