Konkurs wiedzy anatomicznej „Scapula Aurea” – zaproszenie

W dniach 26-27 maja na Collegium Medicum UJK odbędzie się finał konkursu wiedzy anatomicznej „Scapula Aurea” („Złota łopatka”). W rywalizacji weźmie udział ok. 100 studentów z całej Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują JM Rektor UJK prof. dr hab. Stanisław Głuszek, Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Anatomicznego prof. dr hab. Janusz Moryś.

Będzie to już 36. edycja tego prestiżowego konkursu. Warto podkreślić, że Uniwersytet Jana Kochanowskiego po raz pierwszy będzie jego gospodarzem. W rywalizacji wezmą udział studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego ze wszystkich polskich uczelni. Każdy ośrodek może być reprezentowany przez sześć osób, które są wyłaniane w eliminacjach.

Formuła konkursu przewiduje rywalizację w dwóch częściach – teoretycznej i praktycznej.  W części pierwszej uczestnicy mają za zadanie rozwiązać test składający się z 60 pytań, zaś w drugiej muszą prawidłowo zidentyfikować 20 struktur anatomicznych.

Konkurs „Scapula Aurea” to doskonała okazja do zaprezentowania przybyłym gościom nowoczesnej bazy dydaktycznej Collegium Medicum UJK. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

Program oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej - https://goldenscapula.ujk.edu.pl/

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2023-05-29 08:46