Wyniki wiosennej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego

Znakomite wieści napłynęły z Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, które opublikowało wyniki wiosennej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Studenci i absolwenci kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach znaleźli się w ścisłej czołówce!

Przypomnijmy, że Lekarski Egzamin Końcowy to kluczowy test decydujący o uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu. Wyniki LEK są rozpatrywane w czterech kategoriach:
a)    Wyniki zbiorcze;
b)    Wyniki lekarzy, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach;
c)    Wyniki lekarzy, którzy ukończyli studia ponad 2 lata temu;
d)    Wyniki lekarzy zdających egzamin po raz pierwszy;

Szczególnie cieszą rezultaty studentów, którzy zdawali LEK po raz pierwszy (88 osób). W tej kategorii Uniwersytet Jana Kochanowskiego zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz Uczelni Łazarskiego z siedzibą w Warszawie.

Uwzględniając wyniki zbiorcze, studenci i absolwenci UJK (170 osób) uzyskali średnią 163,52, co zapewniło ósme miejsce wśród 19 krajowych uczelni kształcących lekarzy.

Dokładne wyniki można znaleźć na stronie Centrum Egzaminów Medycznych - https://www.cem.edu.pl/lep_s.php

Wysoka pozycja studentów i absolwentów Collegium Medicum UJK została podkreślona podczas obrad Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych we Wrocławiu (21.04.2023 r.), które były poświęcone kształceniu na kierunkach medycznych.

Wszystkim zdającym, zarówno z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, jak i pozostałych uczelni, składamy serdeczne gratulacje.

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2023-04-22 16:11