Obowiązkowe szczepienia dla medyków

Od 1 marca br. osoby wykonujące zawód medyczny, studenci kierunków medycznych i farmaceuci podlegają obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w tej sprawie ukazało się 23 grudnia 2021 roku w Dzienniku Ustaw.

Zgodnie z tym dokumentem, od 1 marca 2022 roku obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19 podlegają osoby wykonujące zawód medyczny. Do 1 marca te osoby powinny przedstawić unijne zaświadczenie cyfrowe potwierdzające szczepienie. – Rozporządzenie dotyczy dużej części osób zatrudnionych i studiujących na naszej Uczelni. W zdecydowanej większości te osoby wykorzystały możliwość zaszczepienia przeciw COVID-19. Pozostali mają niespełna dwa miesiące na wypełnienie obecnie już obowiązku szczepień – mówi dr hab.  Dorota Kozieł, prof. UJK, prorektor do spraw medycznych.

Przypomnijmy, że nasza Uczelnia kilkakrotnie organizowała akcję szczepień w minionym roku. Podobnych akcji możemy spodziewać się w 2022 roku.